Слідкуйте за нами: rss twitter

Radymo.com - полезные советы на разные темы

Полезные советы, лунный календарь и восточный гороскоп
Головна » 2018 » Березень » 23 » Де головний симптом втома - 8 хвороб

Де головний симптом втома - 8 хвороб

Інші Медичні поради на http://radymo.com/

 

 

 

Коли імунна система бореться з хворобою, їй потрібні всі доступні запаси енергії. Тому не дивно, що втома числиться в списку симптомів у безлічі захворювань.

«Втома — найбільш частий симптом, про який повідомляють пацієнти, от тільки ні до якого конкретного діагнозу лікаря вона не направить», говорить доктор Роксан Сукол, фахівець з превентивної медицини при клініці Клівленда.

Ще одна обставина, яка ускладнює завдання: «Існує безліч способів виміряти втому, — говорить доктор Енн Каппола з Університету Пенсільванії. — Виражається це в тому, що ви спите довше? Не можете займатися спортом так само, як раніше? До вечора зовсім позбавлені сил?»

Втома буває різною. «Є фізична втома, є емоційна втома і психологічна втома, — додає вона. — Люди недооцінюють вплив психологічного стресу на рівень енергії, і усвідомлюють те, що причина полягала саме в ньому, тільки коли він пройде».

Коли пацієнти скаржаться докторові Капола на втому, вона просить їх описати їх рівень життєвих очікувань. «У нашому суспільстві побутує думка, що ми зобов’язані постійно щось робити. Але для багатьох з нас це просто неможливо, — каже вона. — Якщо ваш розклад змінився, або ви давно не повисипалися, чи що, цілком природно відчувати втому».

Але крім таких зрозумілих речей існують ще і захворювання, при яких втома — коронний симптом.

Малоактивна щитовидна залоза

Доктор Капола каже, що це одна з двох найбільш поширених причин втоми у її пацієнтів. Щитовидна залоза розташовується біля основи шиї і регулює все — від рівня енергії і до швидкості метаболізму і роботи імунітету. Порушення роботи щитовидної залози дуже поширені — тільки від її зниженої активності страждають 11 мільйонів американців.

Хоча недолік енергії зазвичай стає першим і найбільш вираженим симптомом малоактивної щитовидної залози, набір ваги, запори, суха шкіра і постійне відчуття холоду. Сукол додає, що ще одна явна ознака — схожа на тісто шкіра.

Недостатність кори надниркових залоз

Хоча це порушення зустрічається рідше зниженої активності щитоподібної залози, Капола називає її другим порушенням ендокринної системи, при якому пацієнти скаржаться на втому. «При цьому захворюванні наднирники працюють не в повну силу і не виробляють достатньо кортизолу» — пояснює вона. До цього симптому також приєднуються запаморочення, втрата ваги, болі в животі, діарея, гіперпігментація (поява більш темних плям на шкірі).

Синдром хронічної втоми

Класичною особливістю цього захворювання, також відомого як міалгічний енцефаломієліт, є сильна втома, яка перетворює практично будь-яку дію в нездійсненну. Близько 25% людей, які страждають цим синдромом, прикуті до ліжка або не покидають власного будинку. Болі і помутнена свідомість зазвичай супроводжують цю хворобу. Експерти вважають, що причина цього захворювання криється в запальних процесах, що запускаються навіть при найменшій активності.

Анемія

Анемія — стан, при якому в крові не вистачає червоних кров’яних тілець, що переносять кисень. «Існує кілька типів анемії, але всіх їх об’єднує симптом втоми» — говорить доктор Сукол. Вона відзначає дефіцит заліза і вітаміну В12, важко протікаючу менструацію і поліпи поширеними причинами анемії, кожна з яких вимагає свого лікування. Крім втоми іншими класичними симптомами анемії є бліда шкіра, нігті, сильне серцебиття, запаморочення і головні болі.

Діабет

Крім невгамовної спраги і частого сечовипускання, втома — один з перших і найбільш стійких симптомів діабету. Організм постійно намагається нормалізувати рівень цукру в крові, що може призводити до занепаду сил, говорить доктор Сукол.

Клінічна депресія

Депресія — порушення в роботі мозку, що може призводити до поганого настрою і паралізуючої втоми. «Біологія депресії досі не цілком зрозуміла», говорить Сукол. Однак вона зазначає, що слабкість, пов’язана з депресією, може позбавляти пацієнтів бажання покидати будинок або вимагати від них величезних зусиль для виконання щоденних справ. Смуток, втрата апетиту і проблеми з концентрацією уваги також супроводжують клінічну депресію.

Ендокардит

«Це запалення внутрішньої оболонки серця» — пояснює Сукол. Інфекція або запалення викликаються бактеріями з крові, які потрапляють на оболонку серця. Найбільший ризик це захворювання становить для людей, які вже страждають від захворювань серця або проходили операцію по заміні серцевих клапанів. Інші «говорять» симптоми — жар і озноб. Лікування включає терапію протимікробними засобами, іноді операцію.

Апное уві сні

Це порушення, при якому дихальні шляхи під час сну перекриваються на невеликий період часу, менше хвилини, після чого дихання відновлюється. Хоча апное уві сні не представляє небезпеки для життя, всі ці перерви у диханні порушують природні цикли сну, що призводить до відчуття втоми на наступний день. Сильне хропіння — ще одна відмітна риса апное уві сні.

Поширити в соцмережах: Також читайте:
[Сексуальні та інтимні поради]
Полезные советы от служебных романов
[Сімейні поради]
Самочувствие улучшаем в собственной ванной
[Сексуальні та інтимні поради]
Совет: Как выглядеть стройнее

Переглядів: 1267 / Дата: 24.03.2019
Коментарів: 0
Коментарі: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані і перевірені модератором користувачі
[ Реєстрація | Логін ]
загрузка...