Слідкуйте за нами: rss twitter

Radymo.com - полезные советы на разные темы

Полезные советы, лунный календарь и восточный гороскоп
Radymo.com » 2017 » Жовтень » 18 » Колінні суглоби медики навчилися лікувати хрящовими тканинами носа

Колінні суглоби медики навчилися лікувати хрящовими тканинами носа

Інші Медичні поради

 

Швейцарські лікарі успішно пересадили клітини хрящової тканини носа в коліно десяти дорослим пацієнтам з ушкодженнями хрящів колінного суглоба. Про експеримент вони розповідають в журналі Lancet, пише Кореспондент.

Вчені взяли невеликий, 6 мм в діаметрі, шматочок хрящової тканини носа і протягом двох тижнів вирощували нові клітини за допомогою факторів росту.

Після цього клітини розташували на колагенових мембранах і продовжили вирощування, формуючи трансплантат розміром 30х40 мм. Потім вирощений хрящ обрізали до підходящої форми і імплантували в коліно замість пошкодженого.

Через два роки після операції більша частина пацієнтів повідомила про зниження болю, поліпшення роботи коліна і в цілому підвищення рівня життя.

Оскільки суглобові хрящі не включені в систему кровообігу, їхня здатність до відновлення досить обмежена. Пошкодження суглобових хрящів призводять до різних дегенеративних змін, включаючи остеоартрит.

Сучасні методи лікування, навіть використання власних клітин суглобових хрящів (хондроцитів), в перспективі дають досить непередбачуваний результат.

Однак клітини носового хряща мають унікальну здатність рости і утворювати нову хрящову тканину.

Дослідники наголошують, що в зв'язку з невеликою кількістю учасників експерименту і відсутністю контрольної групи поки не можна сказати, що новий спосіб - ідеальна альтернатива існуючим. Незважаючи на хороші результати, потрібні подальші дослідження.

 

Також читайте:
[Медичні поради]
Профилактикой рака можно заниматься самостоятельно, без медпрепаратов
[Поради щодо працевлаштування]
Совет: Стать хозяином своей собственной жизни
[Медичні поради]
Советуем не пользоваться мобильным телефоном во время грозы


Переглядів: 169 / Дата: 14.12.2017
Коментарів: 0
Всього коментарів: 0
Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
[ Реєстрація | Login ]
загрузка...