Слідкуйте за нами: rss twitter

Radymo.com - полезные советы на разные темы

Полезные советы, лунный календарь и восточный гороскоп
Головна » 2017 » Листопад » 18 » Менінгіт - вісім симптомів, про які мають знати батьки

Менінгіт - вісім симптомів, про які мають знати батьки

Інші Медичні поради на http://radymo.com/

 

Менінгіт – це захворювання пов’язане із запаленням оболонок головного і спинного мозку. Етіологія цієї хвороби може бути різною, але симптоми у різних видів, як правило, схожі.

Вважається, що найбільш схильні до цієї хвороби діти. Тому вирішили нагадати батькам про те, як розпізнати у дитини менінгіт і на які симптоми слід звернути увагу в першу чергу.

Раптова лихоманка

Однією з ознак менінгіту є лихоманка, яка починається раптово. Дитина починає тремтіти і скаржиться на те, що йому весь час холодно.

У хворого швидко піднімається температура, збити яку буває непросто. Але так як цей симптом є ознакою безлічі захворювань, слід звернути увагу ще й на інші особливості в зміні стану дитини.

Сильний головний біль

Головний біль при менінгіті часто буває не просто сильним, а практично нестерпним. При цьому часто біль сковує ще й шию пацієнта, але через те, що голова у хворого буквально “розколюється”, він може не звертати на це уваги. У новонароджених характерною ознакою також є опуклість в області джерельця.

Двоїння в очах

Хворий на менінгіт не може сфокусувати зір, через що зображення в очах постійно роздвоюється.

Біль в животі, нудота і блювота

Хворий на менінгіт втрачає апетит. Почасти це відбувається через постійну нудоту, яка може супроводжуватися болем у животі і блювотою.

Світлочутливість

Ще однією ознакою менінгіту є боязнь яскравого світла, через яке у дитини починають сльозитися очі, а також посилюються нудота і головний біль.

Ригідність потиличних м’язів

Хвора на менінгіт дитина знаходиться в особливій впізнаваній позі: лежачи на боці з закинутою головою і зігнутими ногами. При спробі розігнути шию у нього часто нічого не виходить.

Неможливість розігнути ноги

Навіть якщо виходить нахилити голову дитини до грудей, у нього тут же згинаються в колінах ноги, розігнути які в такому положенні неможливо. Це явище називається верхнім синдромом Брудзинського.

При менінгіті разом з ним також проявляється синдром Керніга. При ньому неможливо розігнути в коліні ногу, якщо вона піднята приблизно на 90°.

Висипання на шкірі не бліднуть

При менінгіті можливі також висипання на шкірі. Відрізнити їх від висипу, яка не пов’язана з менінгітом, допоможе простий тест.

Візьміть склянку з прозорого скла, прикладіть його до висипань і натисніть так, щоб шкіра під склянкою зблідла. Якщо при цьому блідне і висип, значить, менінгіту немає. Якщо висип зберіг колір, варто насторожитися.

Що робити?

Менінгіт – небезпечне захворювання, тому при виявленні його симптомів слід негайно викликати швидку допомогу. До прибуття лікаря потрібно забезпечити хворому спокій, тишу і приглушити світло в приміщенні.

Прибулому медику потрібно розповісти про всі виявлені симптоми. Відмовлятися від госпіталізації при підозрі на менінгіт категорично не рекомендується, так як ефективно боротися з ним можна тільки в стаціонарних умовах.

Найнебезпечніша клінічна форма – менінгококцемія, або сепсис, викликаний менингококком, саме цей стан, а не менінгіт, був причиною смерті дітей у Києві. Перш за все тому, що захворювання розвивається бурхливо, іноді – стрімко. Саме тому і лікувати її необхідно негайно і правильно. Важлива навіть не кожна година, а кожна хвилина.

Поширити в соцмережах: Також читайте:
[Цікаві поради]
Совет: Удовольствие от алкоголя
[Цікаві поради]
Специалисты советуют обходить стороной "нехорошие места" Москвы
[Цікаві поради]
Совет: Меняем цвет глаз

Переглядів: 1182 / Дата: 18.10.2018
Коментарів: 0
Коментарі: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані і перевірені модератором користувачі
[ Реєстрація | Логін ]
загрузка...