Слідкуйте за нами: rss twitter

Radymo.com - полезные советы на разные темы

Полезные советы, лунный календарь и восточный гороскоп
Головна » 2018 » Лютий » 1 » Про те, як насправді слід лікувати кашель та шкідливі стереотипи - доктор Комаровський

Про те, як насправді слід лікувати кашель та шкідливі стереотипи - доктор Комаровський

Інші Медичні поради на http://radymo.com/

 

Доктор Комаровський буває категоричний у своїх висловлюваннях, але завжди за здоровий глузд батьків – особливо, якщо це стосується здоров’я дітей. 

Тим більше, якщо дитина хвора.

Варто уважно прислухатися до порад «українського Спока» і щодо лікування кашлю – точніше, методів, які застосовувати в лікуванні не можна.

У простудний сезон вам дуже знадобляться знання про лікування дитини без ризику затягнути хворобу і отримати ускладнення. Саме цією цінною інформацією поділився доктор Комаровський на своїй сторінці у Фейсбуці:

Протягом години я перебував в кімнаті з увімкнутим телевізором. Протягом години я 8 разів бачив рекламу ліків, які, за запевненням виробника, слід негайно ковтати при появі кашлю.

Нерви вже не витримують слухати цю маячню державного масштабу!

1. Абсолютна більшість рекламованих ліків «від кашлю» – це відхаркувальні засоби і/або так звані муколітики: препарати, що збільшують обсяг мокротиння (мокрота – утворений в легенях слиз) і роблять її рідшою, текучою (що теоретично полегшує її відкашлювання).

2. Абсолютна більшість випадків, коли у вас соплі, кашель і підвищення температури, – це хвороба верхніх дихальних шляхів: риніт, фарингіт, ларингіт.

Відхаркувальні засоби збільшують кількість мокротиння! Навіщо вам збільшувати кількість слизу в легенях, коли у вас нежить або болить горло? Навіщо? Тому що сказали по телевізору?

3. Відхаркувальні засоби іноді (досить рідко) потрібні при деяких захворюваннях нижніх дихальних шляхів – бронхітах, пневмонії. Бронхіти і пневмонії лікують лікарі, а не люди, надивившись телевізора.

4. Відхаркувальні засоби не зменшують, а посилюють кашель, активізуючи відходження мокроти. Але при дефіциті рідини в організмі і/або при сухості повітря в приміщенні відхаркувальні засоби не можуть проявити свою дію: кашель підсилюють, але полегшення не приносять!

У той же час, якщо ви багато п’єте, а в кімнаті чисте, прохолодне і вологе повітря, так відхаркувальні засоби не потрібні: мокрота в таких умовах не стає в’язкою і легко відкашлюється без всяких ліків. Тому не дивно звучить фраза з дуже відомого і, звичайно, іноземного медичного підручника: «ефективність відхаркувальних засобів в порівнянні з великою кількістю гарячих напоїв не доведена».

5. У дітей кашель (сила кашльового поштовху) набагато слабший, ніж у дорослих. Після прийому відхаркувальних засобів діти часто не в змозі викашляти збільшену кількість мокротиння. Вона накопичується в нижніх дихальних шляхах, і це головна причина обструктивного бронхіту і запалення легенів.

Дати муколітик і вкласти дитину спати в теплій і сухій кімнаті (а таких кімнат у нас 90%) – найпростіший спосіб організувати ускладнення.

А якщо на додачу до цього закладений ніс і підвищена температура тіла – тоді шанси перетворити тижневий нежить в місячне лікування пневмонії максимальні. Не дивно, що в багатьох країнах муколітики настійно не рекомендуються дітям до 5 років, а дати їх дітям до 2 років – це взагалі кримінал.

Але нам пощастило! У нас (на шляху в Європу) можна всім підряд, без рецепта, і рекламувати у вечірньому праймі по телевізору.

6. Ще раз, для тих, хто ще не зрозумів: телевізор не повинен заміняти мозок. Це правило працює і в політиці, і при кашлі.

Не купуйте відхаркувальні засоби без прямої вказівки лікаря. Якщо лікар на дому призначив відхаркувальні засоби дитині менше 5-ти років – шукайте іншого лікаря, якщо дитині менше 2-х років – терміново шукайте іншого лікаря.

7. Хочете полегшити кашель? одягніться тепліше; зробіть все, щоб в приміщенні було чисте, прохолодне (16-20 ° С) і не сухе повітря (відносна вологість 40-70%); стежте за носовим диханням (воно повинно бути!):

Часте промивання сольовими розчинами і, якщо зовсім не під силу, судинозвужувальні засоби; пийте багато теплої рідини; знайдіть того, хто поставить діагноз; вимкніть телевізор.

Поширити в соцмережах: Також читайте:
[Цікаві поради]
5 вещей, которые эксперты не советуют покупать в супермаркетах
[Цікаві поради]
Полезный совет о том, как правильно вести себя женщинам в XXI веке
[Кулінарні поради]
Совет: Свежие овощи и фрукты зимой

Переглядів: 1226 / Дата: 19.03.2019
Коментарів: 0
Коментарі: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані і перевірені модератором користувачі
[ Реєстрація | Логін ]
загрузка...