Слідкуйте за нами: rss twitter

Radymo.com - полезные советы на разные темы

Полезные советы, лунный календарь и восточный гороскоп
Radymo.com » 2018 » Липень » 12 » Протез руки, власник якого зможе відчувати дотик та біль науковці створили

Протез руки, власник якого зможе відчувати дотик та біль науковці створили

Інші Медичні поради

 


Науковці створили протез руки, власник якого зможе відчувати дотик та біль
Тканина, гума та датчики — ось така вона,
штучна шкіра.

Люди, які втратили ногу або руку, часто відчувають «фантомний біль» — ніби відсутня кінцівка все ще існує. Та невдовзі, завдяки зусиллям учених з Університету Джона Хопкінса, така ілюзія може стати реальністю. Науковці створили оболонку для протезів, яка повертає можливість відчувати.

«Через багато років до мене повернулося чуття дотику», — запевняє чоловік, який переніс ампутацію та вже випробував на собі нову технологію.

Е-dermis — саме таку назву має оболонка, створена із тканини та гуми. Але головне у цій конструкції — датчики, які імітують нервові закінчення. Вони відтворюють чуття дотику, а також біль, передаючи імпульси назад до периферичних нервів.

«Ми створили датчик, який дозволяє відчувати, ніби це є ваша шкіра. Нас надихала анатомія людини», — зазначив Люк Осборн, учасник дослідницької групи.

Учений додає, що людині з протезом дуже важливо відчувати не лише дотики, але й біль, коли того вимагає ситуація.

«Біль — це, звісно, неприємне відчуття, але воно не менш важливе, бо є частиною захисної реакції. Наявні протези можуть допомогти відновити втрачену функцію, але людині все ж не вистачає відчуття дотику або сприйняття», — каже Люк.

За словами Осборна, e-dermis не потребує виготовлення якогось особливого протеза — пристрій може співпрацювати із тими, що вже є на ринку.

Водночас e-dermis не є чутливим до температури.

Технологія штучної шкіри допоможе зробити роботизовані системи більш «людяними», впевнені науковці. Також вона може знадобитися космонавтам у відкритому космосі, якщо зафіксувати e-dermis на рукавицях скафандра.

Наразі учені хочуть зрозуміти, як краще забезпечити нервовий зв’язок, аби незабаром технологія була готова для широкого використання.

Співробітники з Університету Джона Хопкінса не єдині, хто рухається у цьому напрямку. Нещодавно світлі голови з Клівлендської клініки нарешті змогли встановити кінетичний зв’язок, тобто налагодити сигнали нервової системи між протезом та тілом людини.

Також читайте:
[Поради щодо працевлаштування]
Совет: Как сбросить лишний вес
[Медичні поради]
Совет: Как заставить желудок работать
[Медичні поради]
Совет: Не поможет от морщин крем с коллагеном


Переглядів: 134 / Дата: 19.07.2018
Коментарів: 0
Всього коментарів: 0
Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
[ Реєстрація | Login ]
загрузка...