Слідкуйте за нами: rss twitter

Radymo.com - полезные советы на разные темы

Полезные советы, лунный календарь и восточный гороскоп
Radymo.com » 2012 » Квітень » 23 » Радимо знати, про те як впливає на здоров'я посуд, у якому готують їжу

Радимо знати, про те як впливає на здоров'я посуд, у якому готують їжу

Інші Кулінарні поради


Варто уважніше поставитися до вибору посуду: він впливає не тільки на смак і якість приготовленої їжі, але і на наше здоров'я. Асоціації споживачів, екологи, вчені і медики застерігають від потрапляння в наш організм токсичних речовин у результаті використання деяких видів посуду.

Алюміній. Основний ризик - можливість токсичної дії алюмінію на кісткову і нервову системи.

Його частинки потрапляють в наш організм у результаті контакту з кислими продуктами (помідори, лимон, абрикос, щавель). Алюмінієвий посуд можна використовувати час від часу, але не щодня.

Силікон. Один з різновидів цього посуду (на базі насиченого киснем силікону) був заборонений у Швейцарії через потенційну небезпеку для здоров'я. Вибирайте форми для запікання з максимальною термостійкістю і ніколи не перевищуйте рекомендовану температуру.

Нержавіюча сталь. Посуд з неї міцний і безпечний. Проте людям з алергією на нікель такий посуд використовувати не рекомендується.

Пластик. Ідеальний для сухих і холодних продуктів. При розігріванні їжі в мікрохвильовій печі надавайте перевагу склу, адже при тривалому або сильному нагріванні молекули пластмаси можуть проникати в їжу, особливо в продукти, що містять жир (наприклад, м'ясо, сир). Не рекомендується класти гарячу або жирну їжу в пластиковий посуд - жир легко вбирає в себе всі шкідливі речовини.

Мідь. Недолік - здатність до окислення: мідь може вступати в реакцію з азотною кислотою, яка міститься у мийних засобах.

Кераміка. Не виділяє ніяких шкідливих речовин. Але неглазуровану кераміку не можна мити з використанням мийних засобів. Холодну кераміку не слід ставити в розігріту духовку. Читайте маркування - фарби, якими покрито посуд, можуть виділяти токсини.

Чавун - майже ідеал. Знавці наполягають на сковородах і сотейниках без покриття: приготовлена в них їжа має найкращі смакові якості. Скло - екологічний матеріал, але легко б'ється. Дерево - якщо поверхня пошкоджена і на ній залишаються мікрочастинки їжі, це створює сприятливий ґрунт для мікробів.

Антипригарне покриття. Використання посуду з низькоякісним полімерним покриттям може бути пов'язане з ризиком виділення канцерогенних речовин. Для чищення посуду такого типу не можна використовувати абразиви та нагрівати його до високих температур, особливо без їжі. Як тільки порушується цілісність антипригарного покриття - викидайте цей посуд.

Також читайте:
[Сімейні поради]
Совет: Как проверить, все ли в порядке с иммунитетом
[Цікаві поради]
Совет: Нас лечат дельфины
[Спортивні поради]
Совет: Гимнастика и не только для тонкой талии


Переглядів: 11401 / Дата: 21.02.2018
Коментарів: 0
Всього коментарів: 0
Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
[ Реєстрація | Login ]
загрузка...