Слідкуйте за нами: rss twitter

Radymo.com - полезные советы на разные темы

Полезные советы, лунный календарь и восточный гороскоп
Radymo.com » 2016 » Листопад » 25 » Рецепт від вчених - ідеальна кава

Рецепт від вчених - ідеальна кава

Інші Кулінарні поради

 

Математики з британського університету змоделювали процес екстракції кави, тобто дослідили як мелена кава розпадається на речовини та розчиняється у воді, таким чином знайшовши ідеальні пропорції.

Про це пише журнал «SIAM Journal on Applied Mathematics».

Головну роль у процесі екстракції відіграє вода. У кавових машинах гаряча пара або вода проникає в мелену каву, покладену на шар пористого фільтра. Під час розділення частин кави у розчин переходить не тільки кофеїн, але майже 1800 компонентів, поєднання яких становить смак напою.

«Нашим завданням було створити повноцінну модель екстракції меленої кави, яку виробники могли б використовувати в своїх кавових машинах», - розповідає один з учасників дослідження Вільям Лі.

Екстракція відбувається завдяки двом процесам: швидкому розчиненню речовини на поверхні частинки меленої кави і повільному переходу розчинних компонентів зсередини частки в розчин.

Якщо змолоти каву занадто дрібно, площа поверхні, на якій відбувається розчинення, виявиться завелика, і кава вийде надто гірка. Якщо ж навпаки, погано змолоти зерна, то напій вийде недостатньо насичений. Такого висновку дійшли науковці.

З новою математичною моделлю можна точно вирахувати ідеальну чашку напою. Потрібно враховувати помел кави та швидкість проходження води або пари через нього.

Також читайте:
[Сексуальні та інтимні поради]
Порада: Які продукти покращують сперму
[Поради щодо працевлаштування]
Совет: Спокойствие за рулем
[Поради щодо працевлаштування]
Совет психолога: Как поднять энтузиазм на работе


Переглядів: 1357 / Дата: 18.03.2018
Коментарів: 0
Всього коментарів: 0
Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
[ Реєстрація | Login ]
загрузка...