Слідкуйте за нами: rss twitter

Radymo.com - полезные советы на разные темы

Полезные советы, лунный календарь и восточный гороскоп
Radymo.com » 2017 » Березень » 28 » Що насправді болить - природа головного болю

Що насправді болить - природа головного болю

Інші Медичні поради

 

Навряд чи знайдеться людина, яка хоч би раз в житті не відчував головний біль. Але відомо, що мозок хворіти не може. Тоді що ж викликає больові відчуття?

У разі виключення небезпечного захворювання, що супроводжується головним болем, можна з упевненістю говорити про головний біль як про самостійне захворювання. А це 92% усіх випадків звернення до лікаря з головним болем.

Головний біль як самостійне захворювання називається первинним головним болем і складається з двох відомих хвороб: головний біль напруги і мігрень. Найчастіше в 54% випадків, зустрічається головний біль напруги, а мігрень зустрічається в 38% випадків звернення до лікаря з головним болем.

Безліччю досліджень доведено, що сам мозок не має больових рецепторів. Це означає, що в експериментах на тваринах і під час операцій на мозку у людей, мозок обмацували, кололи, і навіть розрізали і це не заподіювало ні піддослідним тваринам ні оперованим людям (більшість операцій на мозку проводяться без загального наркозу) ніякого дискомфорту.

Тоді що ж насправді болить у людини, що відчуває головний біль? Відповідь на це питання дуже проста: усе інше.

Що болить в голові:

1.Судини. У усіх посудинах тіла людини є безліч больових рецепторів і посудини голови не виключення. При надмірному розширенні або здавленні судинної стінки (наприклад, при спазмі посудини) може виникати почуття болю.

2. Мозкові оболонки. Мозок людини оточений оболонкам і вони теж містять больові рецептори. При цьому будь-який процес викликає тиск на мозкові оболонки (пухлина, набряк, підвищення внутрішньочерепного тиску та ін.), призводить до виражених больових відчуттів.

3. Нервові корінці і нервові стволи. Від мозку відходять нервові корінці і нервові стволи, які виходять з порожнини черепа. Вони теж мають больові рецептори на своїй поверхні.

4. Окістя. Череп - це кісткова структура. І як будь-яка кістка він має окістя. Окістя щедро забезпечене больовими рецепторами і її ушкодження або здавлення може викликати сильний біль.

5. М'язи і сухожилля. Череп людини оточений м'язами і сухожиллями. Після шкіри це самі поверхневі утворення на голові. Вони найчастіше піддаються дії як зовнішніх так і внутрішніх чинників середовища. Ці структури так само щедро забезпечені больовими рецепторами і саме вони найчастіше є причиною головного болю.

6. Шкіра і підшкірна жирова клітковина. Ці утворення краще усіх перерахованих забезпечені больовими рецепторами, проте причиною головного болю стають рідше за усіх.

Також читайте:
[Цікаві поради]
Ученые советуют как прожить до 120 лет и более
[Святкові поради]
Совет: Похмелье можно предупредить
[Медичні поради]
Калорійний сніданок перед роботою сприяє схудненню


Переглядів: 1225 / Дата: 18.03.2018
Коментарів: 0
Всього коментарів: 0
Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
[ Реєстрація | Login ]
загрузка...