Слідкуйте за нами: rss twitter

Radymo.com - полезные советы на разные темы

Полезные советы, лунный календарь и восточный гороскоп
Головна » 2017 » Серпень » 20 » В легендарних Помпеях - хіміки розкрили загадку отруєної води

В легендарних Помпеях - хіміки розкрили загадку отруєної води

Інші Медичні поради на http://radymo.com/


Жителів легендарних Помпей і Геркуланума могло погубити не тільки виверження Везувію, а й величезна кількість токсичних сполук сурми в їх водопровідній воді, заявляють хіміки в статті, опублікованій в журналі Toxicology Letters.

“Досить давно колеги вважають, що римляни отруїли самі себе, використовуючи свинцеві труби в своїх водопроводах. Ця теза не зовсім справедлива, так як свинцеві труби досить швидко” заростають “відкладеннями вапняку, які не дають свинцю потрапити в воду. Іншими словами, токсичними такі труби були тільки під час їх закладки або при ремонті “, – розповідає Кааре Расмуссен (Kaare Rasmussen) з університету Південної Данії в Оденсе.

Стародавній Рим, як часто його критикують багато мистецтвознавців та історики, не залишив за собою настільки ж багату культурну спадщину, як Стародавня Греція, але зате древні римляни досягли успіху в двох практичних дисциплінах – в правознавстві, і в архітектурі і будівництві. Давньоримські дороги, водогони, Пантеон і інші собори і архітектурні споруди простояли багато тисяч років і використовуються досі.

Вивчаючи історію падіння Римської імперії, багато істориків і громадські діячі звертали увагу на те, що римляни використовували надмірно багато свинцю у своєму житті. З нього були відлиті труби, по яких вода транспортувалася в будинки громадян “вічного міста”, в судинах зі свинцю варили вино і цукор, а “алхіміки” тієї епохи використовували його в якості компонента багатьох ліків.

Сполуки свинцю, як помічали ще самі римляни, вкрай негативно впливають на мозок і інші частини тіла, через що багато вчених і мислителі досить давно вважають, що споруда свинцевих акведуків і поширення посуду з цього металу було однією з головних причин того, чому імперія так швидко закінчила своє існування.

Поширити в соцмережах: Також читайте:
[Медичні поради]
Совет: Холестерин - от неправильного питания
[Сімейні поради]
Совет: Температура дома
[Народні поради]
Хризантема - это здоровье и долголетие

Переглядів: 1246 / Дата: 18.11.2018
Коментарів: 0
Коментарі: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані і перевірені модератором користувачі
[ Реєстрація | Логін ]
загрузка...