Слідкуйте за нами: rss twitter

Radymo.com - полезные советы на разные темы

Полезные советы, лунный календарь и восточный гороскоп
Radymo.com » 2016 » Вересень » 19 » В України найгірші показники з лікування туберкульозу в Європі - МОЗ

В України найгірші показники з лікування туберкульозу в Європі - МОЗ

Інші Медичні поради

 

 Україна має найгірші в Європі показники щодо лікування туберкульозу.

Українські експерти вважають, що хворих із закритою формою туберкульозу слід лікувати вдома. Це сприятиме прихильності хворих до лікування, що допоможе зменшити поширеність хвороби. Саме таку, зручнішу для хворих допомогу, називають пацієнт-орієнтованим підходом.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства охорони здоров’я, виліковуються лише 71% нових випадків та 38,6% випадків мультирезистентного туберкульозу (МРТБ). За оціночними даними експертів ВООЗ, у 2015 році близько 23% хворих на ТБ в Україні взагалі не було виявлено. Поширеність всіх форм активного ТБ у 2015 році становила майже 85 осіб на кожні 100 тисяч населення.

У МОЗ зазначили, що необхідність переходу до комплексних, орієнтованих на пацієнта систем амбулаторної протитуберкульозної допомоги виникає у зв’язку з критичною ситуацією, що склалася в Україні та у всьому регіоні Східної Європи та Центральної Азії з поширенням мультирезистентного туберкульозу (МРТБ). "У нашій державі це перейшло у справжню катастрофу – ми входимо до п’ятірки країн світу з найважчим тягарем МРТБ", - констатували в міністерстві.

Госпіталізація людей, які цього не потребують, є з одного боку марною тратою фінансових та людських ресурсів, а з другого може негативно позначитися на роботі або соціальному житті хворого та його родини. За даними експертів, скорочення часу перебування хворих у стаціонарах хоча б на 1 день протягом року може зекономити Україні щонайменше 50 млн грн.

"Наразі ми фіналізуємо Концепцію Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2017-2021 роки та Стратегію забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року. Вони будуть відповідати міжнародним нормам і ми будемо активно працювати над їхнім впровадженням", - зазначила заступник міністра охорони здоров’я з питань громадського здоров’я та євроінтеграції Оксана Сивак.

"Сьогодні у протитуберкульозних закладах України функціонує 16 тис. ліжок, але лише 55% таких установ відповідають вимогам інфекційного контролю, що створює значний ризик інфікування стійкими штамами у стаціонарі, - сказала директор Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України Наталія Нізова. - Хворі на туберкульоз без бактеріовиділення можуть лікуватися в амбулаторних умовах без ризику інфікувати мікобактеріями оточення. Така практика наразі довела свою ефективність у європейських країнах та відповідає рекомендаціям ВООЗ".

За даними МОЗ, щорічно в Україні ТБ діагностується у понад 30 тисяч осіб, 4 нові випадки щогодини. Кожен восьмий хворий помирає. Ситуація з ТБ критична у всьому регіоні Східної Європи та Центральної Азії (СЄЦА): 14 із 27 країн світу з високим тягарем стійкого до ліків туберкульозу належать до цього регіону.

Раніше повідомлялося, що міністр охорони здоров'я Кенії Клеопі Маїло і посол України Євген Цимбалюк обговорили можливість залучення українських фахівців і використання ліків українського виробництва для боротьби з туберкульозом.

Також читайте:
[Медичні поради]
Советуем: Используйте целебные свойства ромашки
[Поради молодим мамам]
Совет: Детские игрушки могут быть опасны
[Сімейні поради]
Совет: Вредная для здоровья посуда


Переглядів: 1304 / Дата: 22.02.2018
Коментарів: 0
Всього коментарів: 0
Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати коментарі.
[ Реєстрація | Login ]
загрузка...