phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

17:12
Часом ігнорує голос мами мозок підлітків. Вчені пояснили чому
До 12 років діти сприймають мамин голос як найважливіший, а підлітки фокусуються на комунікації з новими людьми.

Науковці зі Стенфордського університету виявили, що це й призводить по "приглушення" голосу мами у сприйнятті підлітків.

Вчені відстежили реакції 22 дітей під час розмов з їхніми мамами.

До 12 років діти миттєво реагують на голос мами, а в їхньому мозку активуються центри винагороди та центри обробки емоцій.

Проте коли діти виростають до 13-ти років, їхній мозок незалежно від статі, стає чутливішим до голосів нових людей.

Зміни настільки очевидні, що дослідники змогли вгадати вік дитини лише на основі того, як їхній мозок реагував на голос матері.

"Так, як немовля вміє налаштовуватися на голос матері, підліток реагує на нові голоси", – пояснює психіатр Деніел Абрамс зі Стенфордського університету.

У мозку підлітків помітили активність нейронних ланцюгів, пов’язаних зі слуховою обробкою, виділенням важливої ​​інформації та формуванням соціальних спогадів.

"Коли здається, що підлітки бунтують, не слухаючи своїх батьків, це тому, що вони змушені приділяти більше уваги голосам поза домом", – каже нейробіолог Вінод Менон зі Стенфордського університету.

Також дослідники зазначили, що у тінейджерів підвищена чутливість до новизни загалом.
Категорія: Сімейні поради | Переглядів: 76 | Додав: adminA | Теги: мозок підлітків, ігнорування, вчені, голос мами | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]