phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

01:43
Читати у транспорті під час тривалої подорожі лікарі не рекомендують
читання транспорт шкода Виникає сенсорний конфлікт, внаслідок якого організм подає сигнал про порушення.

Дискомфорт у дорозі частіше за інших відчувають літні люди і діти. У першому випадку причиною укачування стають проблеми зі здоров’ям, у другому – недосконалість роботи вестибулярного апарату.

Вестибулярний апарат у дітей остаточно формується лише до 12 років. Тому малюків нерідко може укачувати в дорозі. З віком ці проблеми проходять, а поки діти ще маленькі, краще перед мандрівкою використовувати засоби проти укачування.

Перш за все, потрібно розуміти, що укачування – це не хвороба. Якщо немає відчуття "хитання" в стані спокою і "тремтіння" предметів під час руху, то і причин для занепокоєння немає.

Укачування розвивається як наслідок невідповідності інформації, одержуваної мозком від різних органів чуття. Інформація про рух тіла в просторі до людського мозку надходить у вигляді зорових образів, імпульсів від чутливих рецепторів у шкірі і м’язах, і у вигляді імпульсів з вестибулярного апарату. Ці джерела зазвичай доповнюють одне одного. Наприклад, коли людина встає зі стільця, потік інформації від трьох джерел узгоджений, і це не викликає дискомфорту.

По іншому все відбувається, коли читаєш під час руху в транспорті. Вестибулярний апарат засвідчує, що ви рухаєтесь, а зір і чутливі рецептори кажуть, що руху немає, оскільки поза не змінюється і погляд зафіксований на книжці. Виникає сенсорний конфлікт, внаслідок якого організм подає сигнал про порушення. Ось і з’являється дискомфорт, нудота і, можливо, блювота.

Друга причина укачування – надлишок сенсорної інформації. Так, на палубі корабля до людського мозку надходить занадто багато сигналів про хитавицю. У відповідь на рухи опори під ногами, чутливі рецептори інформують мозок про постійну зміну пози. Вестибулярний апарат постійно фіксує переміщення в просторі. Очі також весь час спостерігають синхронні одноманітні рухи.

Щоб уникнути неприємностей в автобусі краще сідати поруч з водієм, а в літаку – біля крила, де коливання і вібрація мінімальні. Щоб не укачувало в наземному транспорті, треба дивитися на горизонт у напрямку руху, а перебуваючи на воді, не затримувати погляд на горизонті, а дивитися на нерухоме небо.

Зараз в аптеках є великий вибір засобів від укачування. Обговоріть з лікарем, якому саме препарату вам варто надати перевагу, оскільки таблетки мають ряд протипоказань і обмежень за віком.

Зменшити неприємні відчуття у дорозі допоможуть м’ятні льодяники, жувальна гумка або вода із соком лимону. Бажано також у транспорті вибирати такі місця, де є доступ свіжого повітря. Небажано подорожувати натще.
Категорія: Цікаві поради | Переглядів: 375 | Додав: radymo | Теги: подорож, Шкода, транспорт, читання | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]