phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

08:44
Як запобігти хропінню - 7 науково перевірених способів
Існує стійкий стереотип, що чоловіки зазвичай хропуть частіше, ніж жінки. Але чи це правда?

Хропіння - це неприємний звук, викликаний перешкодою руху повітря під час дихання під час сну. Шумне дихання, схоже на свист, хрипи або брязкіт, сигналізує про закупорку дихальних шляхів.

Ваш партнер або сусіди по кімнаті - це ті, кому заважають нічні симфонії. Люди, які хропуть, можуть  абсолютно не усвідомлювати того дискомфорту, який вони завдають іншим.

Однак хропіння може бути не просто незручністю. Хоча існують деякі звичайні причини блокування проходження повітря, як-от застуда чи алергія, хронічне хропіння може бути ознакою більш глибокої проблеми або може бути симптомом серйозного захворювання.

Вібрації, викликані хропінням, можуть призвести до запалення артерії та травми. Такі зміни призводять до атеросклерозу, стану, при якому артерії стають твердими та спричинюють кілька судинних захворювань.

Хропіння пов’язане з багатьма неприємними ускладненнями, такими як денна сонливість, проблеми з концентрацією та підвищений ризик нещасних випадків.

Одним словом, хронічне і гучне хропіння не є нормальним. Важливо поговорити зі своїм лікарем, якщо ви або ваш чоловік маєте проблеми з хропінням. Чому виникає хропіння, вам допоможе визначити лікар. Розуміння причини зрештою допоможе в лікуванні проблеми. Лікування є важливим для вас і вашого партнера, щоб кожен день краще спати.

Чоловіки хропуть більше, ніж жінки?

Існують певні гендерні відмінності, коли мова заходить про звуки, що заважають сну. Так, чоловіки хропуть частіше, ніж жінки.

Існують анатомічні відмінності в тілах як жінок, так і чоловіків, які змушують чоловіків брати на себе лідерство. 4 з кожних 10 чоловіків хропуть, у порівнянні з приблизно 3 з 10 жінок.

Чоловіки народжуються з повітряними каналами, які вужчі, ніж у жінок, і це викликає неприємний шум у нічний час. Чим вужчий прохід, тим важче надходить кисень під час нормального дихання. Крім того, коли повітря проходить через вузький отвір, тканини, які його оточують, агресивно вібрують, і в результаті хропіння стає голоснішим.

За статистикою, чоловіки вживають алкоголь частіше, ніж жінки; вони також більш схильні споживати його в надлишку. Чоловіки більше схильні до куріння, ніж жінки, що робить їх уразливими до хропіння як побічного ефекту.

Однак хропіння — це не обов’язково «чоловіче» чи «жіноче» здоров’я, а загальне. Є деякі причини хропіння, які можуть бути лише у жінок, або вони більш сприйнятливі до чоловіків.

Причини хропіння у жінок

Є кілька факторів, які можуть викликати хропіння у жінок. До них належать:

Збільшення ваги

Збільшення ваги є однією з причин гучного хропіння. Гормональний дисбаланс, вагітність і менопауза - це перехідні фази, під час яких відбувається зміна метаболізму жінки. Хропіння і збільшення ваги тісно пов’язані. Надмірна вага призводить до утворення шкіри в області шиї. Цей надлишок жиру звужує дихальний прохід і спричиняє перешкоду повітряному потоку, що призводить до гучного звуку, який ми називаємо хропінням.

Вагітність

Хропіння під час вагітності - це дуже поширене явище. Хропіння під час вагітності викликано розширенням кровоносних судин у носовій порожнині та надмірною вагою, яка з’являється разом з цим.

Виснаження

Коли ми дуже виснажені, м’язові тканини трохи більше розслаблені і погіршують процес нічного шуму (хропіння). Гортань стає дуже розслабленою, коли вони втомлені, і це викликає ефект хропіння.

Менопауза

Менопауза може знизити тонус м'язів у горлі, викликаючи жіноче хропіння.

Апное сну

Обструктивне апное уві сні - це розлад сну, при якому дихання короткочасно та багаторазово переривається під час сну. Апное уві сні означає паузу дихання, яка триває щонайменше десять секунд.

Апное уві сні або обструктивне апное уві сні виникає, коли перешкода потоку повітря є серйозною, що призводить до полегшення, порушення або повного придушення потоку повітря під час спроб дихати. Це може спричинити своєрідне хропіння, коли людина миттєво припиняє дихати протягом коротких проміжків часу між хропіннями, і таким чином виробляються звуки задухи або дихання.

7 способів запобігти хропінню

1. Контролюйте свою вагу

Зайва вага навколо шиї здавлює внутрішній діаметр горла. Шийний жир стискає дихальні шляхи, коли ви лежите, і викликає хропіння. Втрата надмірної ваги може зменшити жирову тканину на шиї та допомогти зменшити хропіння.

2. Правильно вибирайте подушки

Подушки проти хропіння запобігають блокуванню дихальних шляхів. Пилові кліщі накопичуються в подушках і можуть викликати алергічні реакції, що призводять до хропіння. Якщо ви відчуваєте перешкоди диханню вночі, ці алергени можуть сприяти вашому хропінню.

3. Залишайтеся зволоженими

Зволожений ніс – це щасливий ніс. Зневоднення збільшує виділення густого слизу в роті та горлі, який прилипає та викликає хропіння. Вживання великої кількості рідини певною мірою лікує хропіння.

4. Перевірте свої носові проходи

Заблоковані дихальні шляхи є однією з основних причин, чому люди хропуть. Відкриті носові ходи дозволяють повітрю рухатися повільніше. Це запобігає хропінню.

5. Підтримуйте гігієну сну

Адекватний і постійний сон на зручному ліжку в прохолодній і темній кімнаті є важливим для підтримки хорошої гігієни сну. Дотримуйтесь суворого режиму відходу до сну та пробудження. Використовуйте якісні жалюзі або штори, щоб не проникати світло під час сну. Тримайте мобільні та будь-які інші електронні пристрої на відстані перед сном.

6. Тримайтеся подалі від алкоголю перед сном

Алкоголь розслаблює м'язи горла, що викликає хропіння. Це означає, що у вас буде менше контролю над м’язами горла та язиком. У результаті м’язи горла будуть сильніше вібрувати під час вдиху та видиху. Чим більше вібрації, тим голосніше ви будете хропіти. Уникайте вживання алкоголю в години перед сном.

7. Виберіть здорову позу для сну

Під час сну на спині язик і м’яке піднебіння зморщуються до задньої стінки горла. Це призводить до того, що ваш дихальний прохід стає меншим і вужчим. Результатом є вібруючий звук (хропіння) під час сну. Сон на боці може допомогти запобігти блокуванню дихальних шляхів.
Категорія: Цікаві поради | Переглядів: 55 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]