phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

23:04
Хропіння до 50 років є «червоним прапорцем» для здоров’я - лікарі попереджають
Дослідження попереджає, що молоді люди, які хропуть уночі, мають значно вищий ризик інсульту та розвитку серцевих захворювань у літньому віці. Про це розповідає The Independent.

Дослідники представили свої висновки на конгресі Європейського товариства кардіологів в Амстердамі.

Вони вивчили дані 766 000 дорослих американців у віці від 20 до 50 років. Серед них 7500 дорослих з обструктивним апное уві сні, станом, який викликає переривання нормального дихання під час сну. Це може призвести до гучного хропіння та переривання сну, оскільки хворі прокидаються, намагаючись дихати.

Дослідження показало, що протягом 10-річного періоду спостереження пацієнти з апное сну мали на 60 % більше шансів отримати інсульт порівняно з тими, хто не хропів так часто.

У них також у п’ять разів частіше розвивалася фібриляція передсердь, хвороба серця, яка викликає нерегулярний і часто аномально швидкий пульс. Симптоми фібриляції передсердь включають серцебиття, запаморочення та задишку.

«Апное вві сні — справді поширене явище, але ми начебто ігноруємо його, тому що вважаємо це тривіальним або просто невеликим незручністю. Дотепер ніхто насправді не показав величину розміру ризику серцевих захворювань. Ось що нас справді здивувало», — сказав провідний автор, професор Санджів Нараян зі Стенфордського університету.

Він додав, що в дослідженні взяли участь «відносно молоді люди», які можуть не знати, що перебувають у групі ризику.

«Якби у них трапився інсульт, це б знищило молоді сім’ї. Це може забрати їх з робочого місця. Це знищило б їхні життя на наступні 40 років», — сказав науковець.

Дослідники припускають, що лікарі загальної практики повинні регулярно запитувати пацієнтів, чи ті хропуть, і вказувати на це як «червоний прапорець» для здоров’я серця, який може показати, що їм потрібні додаткові тести чи ліки.

Обструктивне апное уві сні є досить поширеним явищем і, за оцінками, вражає 1,5 млн дорослих у Великій Британії. Однак, за даними Британського легеневого фонду, до 85 % хворих не діагностуються та не лікуються.

Чоловіки похилого віку та із зайвою вагою особливо схильні до апное вві сні. Перебої в нормальному диханні можуть спричинити зниження рівня кисню в крові та спричинити навантаження на серце та кровоносні судини.

«Коли ви не можете дихати, це підвищує тиск у легенях, поки ви остаточно не прокинетеся, важко дихаючи. Це створює тиск на серце, що спричиняє розтягування камер серця і відповідно фібриляцію передсердь. Інша теорія може полягати в тому, що рівень кисню в крові падає на десятки секунд, і це може створювати навантаження на серце», — пояснив професор Нараян.

Апное уві сні можна лікувати за допомогою апарата CPAP, пристрою, який закачує повітря в маску, яку пацієнт одягає на рот або ніс під час сну.

NHS також рекомендує змінити спосіб життя, наприклад, схуднути, якщо пацієнт має надмірну вагу, і регулярно займатися спортом, що може полегшити симптоми. Сон на боці також може допомогти полегшити апное уві сні.
Категорія: Медичні поради | Переглядів: 229 | Додав: adminA | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]