phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

12:35
Матюкання, чи погані слова - що відбувається зі здоров’ям людини
Психологи-дослідники розвінчали міф, що матерщина корисна для «випускання пари». Виявилося, що все навпаки.

Є така думка, що нецензурна лайка допомагає зняти напругу, позбутися від негативних емоцій, які шкідливі для здоров’я. Але фахівці Університету Брістоля довели зворотне.

Співробітники школи експериментальної психології провели експеримент. В рамках нього вони попросили волонтерів читати вголос різні слова. Учасники першої групи вимовляли і чули матюкливі слова, а в другій мат був замінений на евфемізми (літературні та цензурні аналоги).

До голів всіх піддослідних були приєднані спеціальні електроди, які передавали інформацію про електричну активність головного мозку. Це дозволяло вченим зафіксувати рівень стресу, які відчувають учасники експерименту.

Після завершення практичної частини, дослідники стали вивчати отримані дані. Виявилося, що сплеск стресу відбувався в тих випадках, коли людина вимовляла нецензурні слова або ж чула їх. Це дозволило вченим зробити висновок, що “випускання пари” матюканням є невідповідним і негативним способом.

Автори дослідження пояснили це тим, що мат є табу в суспільстві. Тому коли людина нехтує правилами і вимовляє лайливі слова або ж чує їх, то виробляється гормон стресу. Ефект посилюється, якщо лайка відбувається в той момент, коли людина обурена чимось. Виходить подвійний негативний ефект.

Однак, вчені відзначають, що для деяких людей мат є нормою. Такі люди, дійсно, не мають в силу свого виховання ніяких заборон. Тому їх організм адаптується до ненормативної лексики і менше стресує.
Категорія: Цікаві тести | Переглядів: 367 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]