phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

00:01
Наша щитовидка страждає від цих продуктів: список
продукт щитовидка шкода капуста Щитовидну залозу часто порівнюють з метеликом, і справа не тільки в формі цього важливого органу, а й в його крихкості. Як будь-який необережний дотик може зіпсувати крила метелика, так і неправильний спосіб життя і навіть невідповідна дієта здатні негативно вплинути на стан нашої щитовидки, перешкодити їй нормально виконувати свої функції і навіть спровокувати захворювання. У цій статті ми розповімо, які продукти особливо небезпечні для щитовидної залози.

Водорості і морська капуста

У цих продуктах дуже багато йоду. І найчастіше це добре: йод необхідний для того, щоб щитовидка активно працювала і виробляла тиреотропні гормони. Але в тих випадках, якщо у вас гіпертиреоз або просто вміст гормонів щитовидки знаходиться на верхній межі норми, від продуктів з високим вмістом йоду краще відмовитися – інакше залоза буде працювати дуже активно.

Капуста

Не тільки капуста, але й всі овочі сімейства хрестоцвітих (броколі, цвітна капуста, брюссельська капуста, бруква) можуть бути небезпечними для здоров’я щитовидки. Справа в тому, що специфічні речовини, якими багаті хрестоцвіті, можуть впливати на те, як щитовидка переробляє йод, і порушувати її функцію. Втім, небезпечні тільки сирі овочі: після навіть мінімальної термічної обробки їх можна сміливо їсти.

Смузі з овочів і зелені

Овочі та зелень, які входять в більшість популярних рецептів смузі, здатні уповільнити функцію щитовидки, особливо якщо їсти їх сирими. А у вигляді рідини вони подвійно небезпечні, так як миттєво засвоюються. Краще їжте овочі та зелень, а не пийте їх!

Соя

Соя і продукти з неї перешкоджають засвоєнню гормонів щитовидної залози. Якщо у вас є діагностовані захворювання щитовидки, вам точно варто відмовитися від сої, але навіть якщо ваш рівень тиреотропних гормонів просто знаходиться на нижній межі норми, краще їжте сою і продукти з неї якомога рідше.

Глютен

На сьогоднішній день немає ніяких доказів, що перехід на безглютенову дієту може поліпшити стан щитовидної залози, якщо у пацієнта немає целіакії, стану, при якому організм не переносить глютен. Але саме пацієнти із захворюваннями щитовидки складають значну частину тих, хто страждає на целіакію. Так що, якщо у вас вперше виявили порушення роботи щитовидки, перевірте, чи добре ваш організм переносить глютен.

Цукор

Сам по собі цукор не впливає на роботу щитовидної залози, але він може підвищити ризик розвитку діабету другого типу, до якого люди із захворюваннями щитовидки і так схильні. Так що обмеження цукру є бажаним, якщо у вас є проблеми зі щитовидкою.

Штучні підсолоджувачі

На відміну від цукру, штучні підсолоджувачі можуть негативно впливати на функцію щитовидної залози: вони негативно впливають на мікрофлору кишечника, а вже він – на щитовидку.

Сіль

Сама по собі сіль не є небезпечною для щитовидки – шкідливий її надлишок. Тому контролюйте кількість натрію і звертайте особливу увагу на продукти, в яких може бути прихована сіль.

Оброблене м’ясо

Добавки карагенан і полісорбат 80, яких зазвичай багато в продуктах з обробленого м’яса, можуть провокувати розвиток аутоімунних захворювань, в тому числі і хвороб щитовидної залози. Крім того, оброблене м’ясо підвищує ризик діабету другого типу.

Деякі види риби

Тунець, скумбрія, риба-меч – від цих сортів риби краще відмовитися. Справа в тому, що в цій рибі високий вміст ртуті, яка за хімічним складом схожа на йод і тому активно поглинається щитовидною залозою і може довго накопичуватися в організмі. Високий вміст ртуті не тільки ускладнює вироблення гормонів щитовидної залози в достатній кількості, але й підвищує ризик розвитку аутоімунних захворювань – наприклад, Хашимото.
Категорія: Кулінарні поради | Переглядів: 299 | Додав: radymo | Теги: щитовидка, капуста, шкода, продукт | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]