phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

14:24
Неочікуване відкриття - чому люди фізично втомлюються від розумової роботи
Довга розумова праця дуже втомлює усе тіло. Тепер у дослідників є нові докази, щоб пояснити, чому так відбувається.

Чому виникає втома під час розумової праці

Дослідження показує, що коли інтенсивна когнітивна робота триває кілька годин, це викликає накопичення токсичних побічних речовин у прифронтальній корі мозку. Це змінює ваш контроль над рішеннями, тому ви переходите до легких дій, які не вимагають жодних зусиль.

Наші висновки показують, що когнітивна робота призводить до справжньої функціональної зміни – накопичення шкідливих речовин, – тому втома дійсно буде сигналом, який змушує нас припинити роботу, але з іншою метою: зберегти цілісність функціонування мозку, – пояснив Матіас Песільйоне з Університету Пітьє-Сальпетрієр.

Науковці хотіли зрозуміти, що таке розумова втома насправді. У той час як машини можуть обчислювати безперервно, мозок не може. Вони хотіли з'ясувати, чому. Науковці підозрювали, що причина пов'язана з необхідністю переробити потенційно токсичні речовини, які виникають під час нервової діяльності.

Як відбувалося дослідження

Щоб знайти докази цього, вони використовували магнітно-резонансну спектроскопію (MRS) для моніторингу хімії мозку протягом робочого дня.

Вони розглядали дві групи людей: тих, кому потрібно було добре подумати, і тих, у кого були відносно легші когнітивні завдання. У групі людей з важкою розумовою працею у прифронтальній корі мозку був вищий рівень глутамату, який і викликає втому. Науковці зазначили, що вагомі докази того, що він виводиться з мозку під час сну

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Категорія: Поради щодо працевлаштування | Переглядів: 91 | Додав: adminA | Теги: Люди, фізична втома, розумова робота, відкриття | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]