phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

01:11
Однією з найбільш корисних виявилася ця спеція
Приправи здатні не тільки покращувати смак страв, але і впливати на здоров’я людини. Протягом тисяч років трави використовувалися для лікування різних недуг. Сьогодні вчені продовжують відкривати все нові властивості у добре відомих рослин.

Одна зі спецій виявилася потужним доповненням до раціону, оскільки містить більше 150 корисних природних сполук. У їх числі каротиноїди, антиоксиданти, вітаміни A, C, рибофлавін, ніацин, тіамін і цинк. Йдеться про шафран. Щоб отримати максимальну користь, фахівці рекомендують споживати від 0,5 до 1 грама приправи в день. Серед переваг шафрану для здоров’я вчені виділяють кілька основних.

Для мозку

Шафран виявився корисним для полегшення симптомів депресії та нейродегенеративних станів, що викликають хворобу Альцгеймера. Деякі клінічні випробування показують, що шафран в дозі 30 мг, що додається в їжу щодня протягом шести тижнів, може бути настільки ж ефективним, як і звичайні антидепресанти (інгібітори зворотного захоплення серотоніну).

Для здоров’я серця і судин

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Phytomedicine Journal, шафран здатний знижувати артеріальний тиск. Зокрема, було встановлено, що після прийому добавок спеції в дозі 400 мг протягом тижня у добровольців значно знизився систолічний тиск.

При діабеті

Згідно з дослідженням, проведеним in vivo і опублікованим в журналі Scientific Reports, вживання шафрану в поєднанні з вправами з обтяженнями забезпечує потужний терапевтичний ефект при діабеті. До такого висновку вчені прийшли після експерименту на щурах. Для остаточних висновків щодо ефективності спеції при діабеті у людей необхідні додаткові дослідження, додали фахівці.

Покращує роботу шлунково-кишкового тракту

З найдавніших часів шафран використовувався при розладі шлунка і підвищеному газоутворення. Згідно з оглядом досліджень, опублікованим в NLM, седативний і протизапальний характер приправи допомагає поліпшити роботу шлунка і зменшити запалення в кишечнику. Крім того, вчені виявили у шафрану здатність полегшувати симптоми виразки шлунка.

Протираковий агент

Завдяки великій кількості антиоксидантів у складі, екстракт шафрану може запобігати зростанню і поширенню ракових клітин в організмі, йдеться в науковій роботі, опублікованій в журналі Cancer Letters Journal. Також шафран містить з’єднання під назвою кроцин, яке допомагає пригнічувати ріст клітин колоректального раку, пухлини шлунка і легенів.
Категорія: Кулінарні поради | Переглядів: 50 | Додав: admin | Теги: шафран, спеція, користь | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]