phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

08:45
Про високий інтелект кажуть самокритичність і підвищена тривожність
Самокритичність. Спробуємо зрозуміти вислів Сократа "я знаю, що нічого не знаю" з точки зору евклідової геометрії. Припустимо, є людина, весь інтелект і всі знання якої вміщаються в точку. Скільки незвіданого стикається з її розумом? Сущі дрібниці, така ж точка. Тому, така людина впевнена в своїй непогрішності і в абсолютному розумі. Але варто цієї точки вирости хоча б до кола діаметром в один сантиметр, невідомого вже стане набагато більше.

Тому вчені вважають, що чим вище інтелект, тим більше їм не охоплено. Сократ, звичайно, був про себе позамежної думки, а "ефект Даннінга-Крюгера" – це науково підтверджений факт прямого зв’язку інтелекту і самокритичності.

А ось зв’язок інтелекту і тривожності не настільки прямолінійна. Інакше, на тлі останніх подій, можна було б з упевненістю сказати, що кількість інтелектуалів у світі зростає щодня і щогодини.

Може бути і так, але підвищена тривожність у людини з високим рівнем інтелекту пов’язана з умінням передбачати наслідки тієї чи іншої події. А це може обернутися як вирішенням проблеми на початковій стадії, так і паралізуючим волю стресом, який змушує, скам’янівши, дивитися в очі небезпеки, що насувається.
Категорія: Цікаві поради | Переглядів: 225 | Додав: radymo | Теги: самокритичність, інтелект, тривожність | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]