phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

11:57
У США створили робота-хірурга для проведення операцій у космосі
Колонізація інших планет. У США створили робота-хірурга для проведення операцій у космосі.

Мініатюрний пристрій MIRA дозволяє проводити хірургічні втручання без лікарів. У найближчому майбутньому воно допоможе вирішити проблему відсутності кваліфікованих хірургів на МКС.

MIRA розроблялася протягом майже 20 років. Її автори залучили більше $100 млн, і в результаті отримали робота, здатного проводити точні хірургічні надрізи без присутності лікаря.

Цей робот може керуватися автономно, а значить, він здатний виконувати операції будь-де, навіть у космосі. І в 2024 році він матиме можливість себе показати — MIRA буде доставлена на МКС, щоб продемонструвати свої можливості в космосі.

У майбутньому подібні пристрої стануть у нагоді людству, якщо воно все ж таки зважиться колонізувати Марс або Місяць.

У серпні 2021 року MIRA успішно провела свою першу дистанційну операцію у рамках клінічного дослідження Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США.

Процедура, виконана доктором Майклом А. Джобстом в Медичному центрі Брайана в Лінкольні, штат Небраска, складалася з правосторонньої геміколектомії (при якій видаляється половина товстої кишки) і виконувалася за допомогою одного розрізу в пупці.

Доктор Джобст сказав: «Платформа MIRA — це справжній прорив у загальній хірургії, і дуже приємно бути першим хірургом у світі, який використовує цю систему.

Найближчим часом робот-хірург буде випробуваний в умовах невагомості, і якщо він пройде випробування успішно — вже до 2024 року MIRA відправлять на орбіту.
Категорія: Цікаві поради | Переглядів: 88 | Додав: adminA | Теги: проведення операцій, космос, США, робот-хірург | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]