phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

07:14
Вчені визначили найприємніший і найвідразливіший запахи у світі
аромат ваніль Дослідники з Великобританії та Швеції провели експеримент, результати якого свідчать, що ставлення людей до запахів не залежить від країни проживання та їхньої культури. Вчені з'ясували, що ставлення до запахів залежить від структури конкретної молекули, пише Current Biology.

"Нашим завданням було визначити, чи схоже ставлення людей різних національностей до певних запахів, чи їхнє сприйняття все ж таки залежить від культури. Ми з'ясували, що люди з різних країн однаково ставляться до запахів", – повідомив Артін Аршамян, працівник Каролінського інституту.

У дослідженні брали участь 235 людей, які оцінювали запахи та поділяли їх на приємні та неприємні за певною шкалою. В експерименті також брали участь люди, що проживають у фермерських господарствах у Південній Америці, мексиканці, жителі Таїланду та люди, які проживають на південному сході Азії, що займаються полюванням та збиранням.

Учасники досліджували різноманітні запахи, які потрібно було поділити на приємні та неприємні за шкалою. Деякі групи вперше познайомилися з європейськими продуктами, оскільки їхня їжа та побутова продукція мали відмінності.

З'ясувалося, що найнеприємнішим у світі запахом виявився аромат ізовалеріанової кислоти. За словами експертів, ця кислота міститься в сирі, соєвому молоці та яблучному соку. Також цей інгредієнт є у поті ніг.

Одним із найприємніших запахів виявився аромат ванілі. Також учасники експерименту віддали перевагу запахам персика, лаванди, гвоздики та троянди.
Категорія: Цікаві поради | Переглядів: 62 | Додав: radymo | Теги: найприємніший, аромат, найвідразливіший, ваніль, запах | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]