phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

00:18
Вплив заліза на тривалість життя
кров залізо Рівень заліза в крові є ключовим фактором, що впливає на тривалість життя і стан здоров’я в похилому віці.

Біологічне старіння – процес поступової деградації організму, що призводить до смертельних захворювань – у всіх людей протікає по різному і з різною швидкістю. Британським і німецьким дослідникам вдалося виявити генетичні причини, здатні пояснити ці відмінності.

Вони проаналізували генетичні дані більше мільйона людей і виявили десять ділянок геному, пов’язаних з тривалістю життя, збереженням здоров’я і довголіттям.

При цьому вчені звернули увагу на те, що серед цих генів занадто велика кількість пов’язана з метаболізмом заліза в крові. Використовуючи статистичний метод, їм вдалося підтвердити, що гени, залучені в цей процес, частково відповідальні за тривале і здорове життя. Своєю чергою відхилення рівня заліза в крові від норми пов’язані, як відомо, з різними віковими захворюваннями – хворобою Паркінсона, захворюваннями печінки або ж віковим ослабленням імунітету.

"Це доводить, що високий рівень заліза в крові знижує тривалість здорового життя, і, відповідно, утримання цього рівня в нормі здатне запобігти віковим захворювання. Ми допускаємо, що наше відкриття, яке стосується метаболізму заліза, може пояснити, чому споживання великої кількості багатого залізом м’яса з віком призводить до серцево-судинних захворювань", – говорить доктор Пол Тіммерс з Університету Единбурга.

Отже, через кілька років можуть з’явитися ліки, що повторюють генетичний вплив на метаболізм заліза, яке буде здатне запобігти деяким наслідки старіння.
Категорія: Цікаві поради | Переглядів: 49 | Додав: radymo | Теги: життя, кров, залізо, тривалість, вплив | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]