phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

00:10
Захистить організм від небезпечних бактерій цей овоч
Сальмонелла, рід бактерій, що входять до складу кишкової мікрофлори, часто є причиною харчового отруєння, проникаючи в кишківник. Нові дослідження фокусуються на черевнотифозний серотип сальмонели (Salmonella enterica Typhi), що викликає черевний тиф. Цей серотип живе виключно в людському організмі, проникаючи в кров з кишківника і поширюючись по всьому тілу, пише Science Alert.

Як і у випадку з іншими бактеріями, правильна обробка та зберігання продуктів допоможуть запобігти зараженню сальмонелою. Також важливий доступ до антибіотиків, які можуть запобігти харчовому отруєнню. Проте вчені виявили ще один ефективний засіб захисту від сальмонели, який можна легко знайти у продуктах саду.

Дослідники виявили, що помідори можуть бути ефективним захистом від сальмонели. Помідори багаті на вітаміни, антиоксиданти та інші сполуки. Крім того, у них виявлено дві сполуки, здатні знищувати бактерії.

Вчені провели серію досліджень та клітинних експериментів, зосереджених на придушенні черевного тифу, що залишається проблемою у країнах з обмеженим доступом до чистої води та вакцинації. Спочатку вони використовували лабораторні культури Salmonella Typhi, оброблені свіжим томатним соком. Результати показали, що всі бактерії знищилися протягом 24 годин, попри високу кислотність соку.

Далі дослідники проаналізували геном томатів у пошуках генів, що кодують білки-пептиди, що діють як антимікробні агенти. Зрештою було виділено два антимікробні пептиди, здатні не тільки зупинити зростання бактерій, але й знищити штам, стійкий до ципрофлоксацину, основного антибіотика для лікування черевного тифу.

Ці результати підкреслюють потенційну користь помідорів у боротьбі із сальмонелою. Проте вчені зазначають, що вживання томатів не є панацеєю, і дотримання правил харчової гігієни залишається важливим. Введення помідорів у раціон, однак, може допомогти запобігти хворобам та харчовим отруєнням.
Категорія: Народні поради | Переглядів: 389 | Додав: radymo | Теги: захист, помідори, бактерія, овоч | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]