phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

00:41
Жінки краще за чоловіків переносять перебування в космосі
Міжнародна група вчених під керівництвом фахівців Медичного коледжу Вейл Корнельського університету вивчила вплив космічних навантажень на організми чоловіків і жінок. Результати показали, що жінки можуть бути краще пристосовані до стресів позаземних місій. Дослідження опубліковано в науковому журналі Nature Communications (NatComms).

Команда проаналізувала показники здоров’я двох чоловіків і двох жінок, які побували в космосі в ролі туристів у межах місії SpaceX Inspiration4 2021 року. Потім дані порівняли з показниками 64 професійних астронавтів.

Дослідження засвідчило, що активність генів у чоловіків порушується сильніше, ніж у жінок, а повернення до норми займає більше часу після закінчення польоту. Одним із порушених білків був фібриноген, який має вирішальне значення для згортання крові.

"Сукупні дані вказують, що регуляторна та імунна відповідь генів на перебування в космосі виявилася сильнішою у чоловіків", – йдеться в доповіді.

За словами професора Крістофера Мейсона, здатність переносити зміни у фізіології та динаміці рідини у жінок може виявитися корисною для регулювання стресу під час космічного польоту. Ці ж механізми діють під час вагітності.

Вчені уточнили, що результати мають попередній характер. Але якщо тенденція підтвердиться, вона може стати важливим фактором для програм реабілітації космічних екіпажів і відбору людей для майбутніх місій на Місяць і за його межі.
 
Категорія: Цікаві тести | Переглядів: 662 | Додав: radymo | Теги: космос, жінка, Перебування | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]