phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

12:17
Які основні причини хропіння та як з ним боротися - лікарі розповіли
  Після 30 років кожна п’ята людина може час від часу хропіти уві сні. До 65 років хропе кожен другий.

Ці звуки не лише заважають близьким і лякають домашніх тварин, але і викликають мікропробудження головного мозку, тому вдень людина відчуває себе втомленою.

Причини хропіння:

Кожен четвертий пацієнт з хропінням має діагноз “алергічний риніт”. Але причини можуть бути і банальніші: викривлення носової перегородки або поліпи.

Якщо м’язи язика (а ти думав, важливі тільки біцепси?) занадто розслаблені, він западає в дихальні шляхи. Розслаблення посилюється алкоголем або снодійним.

Розгадка може ховатися як в патології щелепних кісток (наприклад, мікрогнатії), так і в порушенні прикусу і навіть в особливості будови щелепи.

Через збільшеного розміру м’якого піднебіння або язичка, отвір носоглотки зменшується, а тканини язичка або піднебіння вібрують і шумлять під час дихання.

Або комбінація двох-трьох факторів. На жаль, так теж буває. Особливо у людей у віці: м’язи втрачають свій тонус, м’які тканини глотки провисають, частково перекриваючи дихальні шляхи.

Варіанти вирішення

Не дивуйся, але вирішити проблеми з диханням може звичайний назальний спрей. Заодно попроси в аптеці пластир від хропіння (він збільшує просвіти ніздрів) або спеціальний розширювач.

Не хропіти з відкритим ротом допоможе спеціальна пов’язка, що підтримує щелепу. Альтернатива пов’язці — капа, яка теж заважає роту відкриватися.

І знову виручить підтримуюча пов’язка або спрей для сну, що полегшує дихання і знижує вібрацію носоглотки (питай в аптеці).

Якщо ж хропіння не бажає залишити вас, зверніться до лікаря. Залежно від тяжкості ситуації він може запропонувати кріопластику піднебіння, усунення дефектів носа і носоглотки і навіть увулопалатофарингопластику — операцію з видалення піднебінного язичка, частини м’якого піднебіння і мигдалин.

Загальні рекомендації

Спіть на боці. А не на спині. Якщо ви будете спати на боці, то залишите хропінню куди менше шансів.

Позбудьтеся від зайвої ваги. Зайвий жир і слабкі м’язи прекрасно вібрують і створюють глибоке, могутнє хропіння.

Не куріть на ніч. Дим подразнює тканини носоглотки.

Акуратніше з алкоголем і снодійним. Вони не лише розслабляють вас, але і м’язи, які, подібно вітрилам, майорять на вдихуваному повітрі.

Ніщо не допомагає?

Запишись в музичний гурток

Гра на духових інструментах здорово зміцнює глотку. Якщо хропе твоя дівчина, запишіться разом.

Купи подушку для вагітних

Це така велика подушка у формі підкови, яку можна обійняти під час сну. Це не дасть вам перевертатися на спину.

Підклади під верхню частину матраца книги

По-перше, їх можна читати на ніч. По-друге, це підніме плечі і голову — ви будете спати в більш зручній і правильній позиції.
 
Категорія: Медичні поради | Переглядів: 43 | Додав: adminA | Теги: лІКАРІ, як боротися, причини хропіння | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]