phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

20:42
Люди дуже часто використовують антибіотики, коли не потребують їх - Супрун

Невиправдане використання антибіотиків створює серйозні ризики для життя – Супрун

За даними ВООЗ, щорічно в країнах Євросоюзу 25 тис. пацієнтів помирають через бактеріальні інфекції внаслідок антибіотикорезистентності – адаптації бактерій до ліків, заявила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Супрун: Люди дуже часто використовують антибіотики, коли не потребують їх

Невиправдане застосування антибіотиків створює серйозні ризики для здоров'я і життя українців, заявила 12 листопада у Facebook виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

"Розпочався Світовий тиждень антибіотикорезистентності, покликаний підвищити рівень знань кожного про проблему стійкості антибіотиків. Надмірне та невиправдане використання антибіотиків створює серйозні ризики для нашого здоров'я та життя", – написала Супрун.

За її словами, 1928 року Александр Флемінг відкрив пеніцилін, і відтоді антибіотики змінили медицину. "Уперше для лікування серйозних інфекцій антибіотики застосували в 1940-х роках. До прикладу, пеніцилін був ефективним у боротьбі з бактеріальними інфекціями серед солдатів під час Другої світової війни... Однак уже незабаром стійкість бактерій до пеніциліну почала зростати, а люди, які його приймали, перестали отримувати позитивний ефект від лікування. Епідеміологічні дослідження продемонстрували прямий зв'язок між нераціональним прийомом антибіотиків та появою штамів резистентних бактерій", – продовжила в.о. міністра.

Вона додала, що через антибіотикорезистентність "людство може стати безсильним у боротьбі з бактеріями та інфекціями".

За даними ВООЗ, щорічно тільки в країнах Євросоюзу 25 тис. пацієнтів помирають через серйозну бактеріальну інфекцію внаслідок адаптації бактерій до ліків.

"Усе через те, що люди дуже часто використовують антибіотики, коли не потребують їх... Люди помирають від пневмонії, туберкульозу та інших хвороб, викликаних бактеріями, тільки тому, що бактерія не реагує на антибіотики, які мають її знищити. Запам'ятайте ці прості правила. Це те, що може зробити кожен із нас, щоб зупинити резистентність до ліків", – сказала Супрун.

Вона додала, що антибіотики не можна використовувати для лікування або профілактики грипу і застуди.

"Антибіотики можуть пригнічувати або вбивати лише бактерії, в той час як грип спричинюють віруси. Не займайтеся самолікуванням. Використовуйте препарати з антибіотиками лише за призначенням лікаря, коли відомо, яка саме інфекція викликала захворювання. Не передавайте антибіотики нікому, якщо, наприклад, у вас залишилися препарати з попереднього користування. Антибіотики – це ліки, які призначити може виключно лікар відповідно до характеру інфекції. Ретельно та часто мийте руки, щоб зменшити поширення бактерій та запобігти інфекціям. Ця проста дія може допомогти в цілому зменшити вживання антибіотиків", – резюмувала Супрун.

Вона додала, що "найкраща профілактика хвороб – це збалансоване харчування, заняття спортом, повноцінний сон, вакцинація та регулярні візити до сімейного лікаря".

 

Запам‘ятайте ці прості правила! Це те, що може зробити кожен з нас аби зупинити резистентність до ліків:

❌Не використовуйте антибіотики для лікування чи профілактики грипу або застуди. Антибіотики можуть пригнічувати або вбивати лише бактерії, в той час як грип спричинюють віруси.

❌Не займайтесь самолікуванням. Використовуйте препарати з антибіотиками лише за призначенням лікаря, коли відомо, яка саме інфекція викликала захворювання.

❌Не передавайте антибіотики нікому, якщо, наприклад, у вас залишись препарати з попереднього користування. Антибіотики — це ліки, які призначити може виключно лікар відповідно до характеру інфекції.

❌Ретельно та часто мийте руки, щоби зменшити поширення бактерій та запобігти інфекціям. Ця проста дія може допомогти в цілому зменшити вживання антибіотиків.

Пам’ятайте, найкраща профілактика хвороб — це збалансоване харчування, заняття спортом, повноцінний сон, вакцинація та регулярні візити до вашого сімейного лікаря.

 

Категорія: Медичні поради | Переглядів: 733 | Додав: adminA | Теги: Супрун, антибіотики, Люди | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]