phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

13:52
Небезпечні наслідки у популярного болезаспокійливого знайшли вчені
Дослідження показало, що препарат серйозно впливає на роботу печінки, а раніше були встановлені інші пов’язані з ним ризики.

Вчені з Каліфорнійського університету виявили ще одну небезпечну властивість популярного препарату Ібупрофен, який продається під різними торговими марками. Це популярний протизапальний препарат, який широко застосовують при болях і спеці.

Раніше вже було встановлено, що з ібупрофеном варто бути обережніше – регулярний прийом високих доз пов’язаний з підвищеним ризиком захворювань серця, судин, нирок і органів шлунково-кишкового тракту. Нове дослідження показало, що ібупрофен також може згубно впливати на печінку.

Під час експерименту мишам щодня давали дозу ібупрофену, аналогічну тій, як якщо б людина випивала по дві таблетки в день. В результаті у мишей змінилася робота печінки, причому, на різних рівнях. Наприклад, інакше стали протікати процеси метаболізму і ослаб захист клітин від пошкоджень. Тобто, печінка стала більш схильна до різних захворювань, в числі яких рак і цироз.

Як зазначили автори дослідження, люди нерідко зловживають ліками, особливо тими, які продаються без рецепта. Такий феномен, наприклад, призводить до виникнення супербактерій. Але це небезпечно і для самого пацієнта – можуть наступити серйозні наслідки. Навіть призначені лікарем ліки не можна приймати безконтрольно, а тільки дотримуючись рекомендацій.
 
Категорія: Медичні поради | Переглядів: 266 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]