phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

09:25
Українські хірурги провели операцію на серці захисника унікальним способом - "вперше у світі"
 Хірурги Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова провели операцію на серці 49-річного захисника Юрія Січки без розрізу грудної клітки. Вони використали внутрішньосудинний доступ через руку.

"За нашими даними, це перший випадок у світі, коли подібну операцію було проведено саме таким чином", – повідомили в Інституті Амосова.

Лікарі розповідають, що Юрій Січка – колишній технічний працівник у школі на Вінниччині. Він отримав важке поранення грудної клітини під Бахмутом, коли допомагав евакуювати тіла загиблих. Ворожий снаряд пробив йому легеню та застряг у серці.

Лікарі у Дніпрі провели екстрену операцію, яка врятувала життя бійця, але в його серцевій артерії залишився небезпечний отвір, через який кров потрапляла в порожнину серця. Це становило серйозну загрозу для життя. Враховуючи складність ситуації, бійця транспортували до Києва.

Консиліум з кардіохірургів вирішив провести операцію без розрізу грудної клітки, використовуючи внутрішньосудинний доступ через руку. Цей метод не потребував загальної анестезії.

"Під час операції ми використали внутрішньо-коронарний ультразвуковий апарат, що дозволив нам бачити судину зсередини та точно встановити спеціальні стент-графти – металеві конструкції до 5 мм в діаметрі, які закрили пошкоджену зону артерії", – кажуть медики.

Після операції Юрій почувається добре. Наразі він проходить реабілітацію.
Категорія: Медичні поради | Переглядів: 986 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]