phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

16:32
З буряка отримуватимуть гемоглобін

 

Протеїн, що міститься в цукровому буряку, можна використовувати як основу замінника крові, вважають шведські вчені з Університету Лунда.

Дослідники зазначають, що рослинна і людська форма гемоглобіну, який переносить кисень в крові, дуже схожі — на 50-60%, пише «Медична інформаційна мережа» з посиланням на ВВС.

Тепер вчені мають з'ясувати, чи вийде змінити рослинний білок з буряка таким чином, щоб він приймався людським організмом. Дослідники проводитимуть досліди на морських свинках, після чого розпочнуть випробування на тканинах людини.

Передбачається, що новий продукт з'явиться протягом найближчих трьох років, змінивши обличчя медицини. На сьогоднішній день в світі відчувається нестача донорських продуктів крові, і вирішенню цієї проблеми зможе допомогти рослинний гемоглобін.

При цьому вчені бачать два варіанти використання буряків: змусити їх виробляти людський гемоглобін або адаптувати рослинний. Незалежні експерти позитивно оцінюють роботу вчених у даній галузі. Однак мине ще не один рік, перш ніж буде отриманий повноцінний замінник крові на рослинній основі.

Раніше повідомлялося, що низький гемоглобін веде до старечого слабоумства.

Категорія: Медичні поради | Переглядів: 1203 | Додав: adminA | Теги: з буряка гемоглобін отримуватимуть | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]