phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

11:42
5 основних причин - чому дитина бреше

 

Брехня дитини далеко не завжди є звичайним розвагою і в більшості випадків є ознакою серйозних проблем, на які необхідно звернути увагу. Про що ж слід задуматися батькам, коли їх малюк регулярно їх обманює? Звичайно, кожна дитина рано чи пізно навчиться брехати, але одна справа, коли вона це буде робити не часто, а зовсім інша - якщо це повторюється регулярно. Найчастіше малюк може збрехати, якщо прагнути уникнути покарання, або підвищити думка про себе серед однолітків і дорослих. За словами психологів, коли дитина бреше, то це свідчить про серйозні проблеми, кожну з яких необхідно вирішувати індивідуально.

Причина №1. Страх перед покаранням

Діти, особливо маленькі, дуже бояться, що їх покарають батьки, які пред'являють до них підвищені вимоги. Наприклад, якщо мама вимагає, щоб її п'ятирічний син без нагадувань завжди складав акуратно свій одяг і мив посуд після обіду. Звичайно, дитина швидше обдурить маму, і скаже їй, що вже вимила посуд, коли вона поцікавиться цим. Зрештою, мама буде скаржитися на те, що її син почав брехати, не розуміючи того, що пред'являє до нього завищені вимоги. Батьки рідко усвідомлюють справжні причини поведінки своїх дітей - малюки справляються з деякими ситуаціями так, як можуть і вміють, а дорослі не завжди це розуміють. У даній ситуації брехня дитини - це її спосіб адаптуватися в родині, де вона ще не має права голосу і не може відстояти свої права.

Причина №2. Привід підвищити самооцінку

Головна причина того, що дитина шкільного віку почала брехати, полягає в її прагненні самоствердитися серед однолітків і підвищити свій статус. Наприклад, школярі можуть розповідати про те, як вони випадково зустріли знаменитість - спортсмена, співака чи актора, або перебільшувати матеріальне становище своєї родини. Батькам не варто сильно турбуватися, якщо це відбувається не часто, так як подібне хвастощі - звичайна справа для дітей. Однак, слід вживати заходів, коли школяр регулярно бреше на рахунок свого соціального статусу - цілком імовірно, що у нього сильно занижена самооцінка. У такому випадку, бажано прояснити, чому він не задоволений собою, відчуває себе приниженим і марним. Можливо, що на дитину не звертають увагу однокласники, або навпаки - постійно сміються над нею і принижують.

Причина №3. Прояв протесту

Багато дітей виявляють опір обмеженням батьків, кидаючи виклик їх авторитету своєї брехнею. У десятирічному віці діти вважають, що не має сенсу що-небудь розповідати своїм батькам, отже, вони дозволяють собі обманювати дорослих, відповідаючи на їхні запитання. Особливо, якщо таке питання є проявом влади і тиску з боку батьків.

Причина №4. Спосіб встановити особистий кордон

Коли дитина починає дорослішати, то неминуче виникає проблема з її становленням як особистості. Вона починає усвідомлювати власну важливість, прагнути до незалежності та встановлення меж для особистого життя і простору. Слід зазначити, що дитина буде обманювати батьків тільки в тому випадку, якщо вони надмірно її опікувати і контролювати. Найчастіше школяр негативно реагує на різкі зауваження батьків, коли не бажає з ними спілкуватися і хоче побути наодинці.

Причина №5. Проблеми у відносини між батьками

Проблеми в сім'ї мають великий вплив на те, чому дитина може брехати. Коли це відбувається регулярно, більше того, до цього ще й додається злодійство і вандалізм, то це ознака серйозних психологічних проблем. Найчастіше, таким способом дитина бажає продемонструвати батькам прохання про допомогу і про увагу. Нерідко таке можна спостерігати в сім'ях, де батьки замислюються про розлучення. Коли дитина скоює крадіжку, то намагається об'єднати маму і тата для вирішення проблеми, хоча б на деякий час. Дитина це робить несвідомо - але її дії явно свідчать про потребу батьківської уваги і збереження сім'ї.

Категорія: Сімейні поради | Переглядів: 1279 | Додав: adminA | Теги: 5 основних причин - чому дитина бре | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]