phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

12:26
7 чинників, які підвищують ризик смертельних захворювань - гірше за куріння, наркотики й незахищений секс
Ідеться про те, що важливо, а не просто корисно. На людське здоров’я впливає ціла низка чинників, шкода від яких не менш виражена (а іноді і сильніше), ніж від куріння. Ці чинники важливо тримати в полі зору, адже вони набагато важливіші, ніж нам може здатися, хоч звучать і буденно.

Пам'ятайте, головна увага — те, що важливо, а не просто корисно. Корисних речей море, важливих — небагато.

Гіподинамія (Sitting is new smoking)

Сидіння (більше 10 годин на день) фактично викликає більше проблем зі здоров'ям, ніж куріння. Ризики помітно ростуть із 5 годин сидіння на день, при цьому фітнес не може компенсувати цілий сидячий день. Працюйте хоч частково стоячи.

Погане харчування

Погане харчування — потужний фактор ризику, за оцінками майже 50 % вкладу у здоров'я від способу життя пов'язане із харчуванням. Впливає сильніше на здоров'я, ніж куріння, наркотики, незахищений секс і багато іншого разом. Утім, це зовсім не означає, що якщо ви їсте правильно, то можна курити і займатися випадковим сексом.

Дефіцит сонячного світла (Is Sunscreen the New Margarine)

З одного боку солярії — це чинник ризику раку, але загалом дефіцит сонячного світла негативно впливає на здоров'я (NO, уроканінова кислота, модулювання імунітету, вітамін D та багато іншого).

Недосипання

Недосипання та пов'язані з ним причини серйозно вкорочують тривалість життя і пов'язані зі збільшенням ризику багатьох захворювань, про це багато говорилося. Постійне недосипання набагато гірше за куріння, воно в чотири рази підвищує ризик виникнення інсульту і вдвічі ризик інфаркту.

Стрес

Не всякий стрес поганий, але неконтрольований хронічний стрес небезпечний. Якщо говорити про дозу, то стрес порівнюють з еквівалентом 5 цигарок на день. Постійна робота також небезпечна, тому перепрацювання підвищують ризик передчасної смерті на 20 %.

Самотність

Соціальні ресурси є дуже важливими для повноцінного здоров'я. Самотність порівнюють із курінням 15 цигарок на день і збільшенням ризику багатьох захворювань і деструктивної поведінки. Самотність збільшує ризик смерті віком до 35 років на 30 %.

Бідність, низький соціальний статус і нерівність

Не вірте, що висока посада, довга освіта чи високий дохід вам зашкодять, навпаки. Що вищу соціальну позицію ви займаєте, то краще ваше самопочуття. Що більше ви заробляєте, то здоровіше і довше проживете.

Доведено, що підвищення соціального статусу може змінити нашу імунну систему, знизити концентрацію гормонів стресу та зменшити запалення. У близнюків, які досягли успіху, ризик гіпертензії знижується на 20 %, а тих, хто спустився вниз, підвищується на 20 % порівняно з братами або сестрами.
Категорія: Цікаві поради | Переглядів: 57 | Додав: adminA | Теги: гірше за куріння, незахищений секс, наркотики, захворювання | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]