phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

01:23
Біологічне старіння сповільнило життя поруч із парками
Хоча користь зелених насаджень для людського здоров’я безсумнівна, група дослідників із США та Іспанії виявила, що життя в зелених районах також уповільнює біологічне старіння організму.

Раніше дослідники встановили, що проживання поруч із зеленими насадженнями знижує ймовірність серцево-судинних захворювань всіх типів і збільшує середню тривалість життя. Конкретний механізм, який відповідає за це, досі не відомий. Припущень про те, що ним може бути, в основному три: зниження рівня стресу, забруднення повітря мікрочастинками і більш часта фізична активність (прогулянки в парку тощо). Згідно з результатами нового дослідження, опублікованого в журналі Science Advances, навіть сама наявність великих зелених насаджень навколо місця проживання знижує швидкість біологічного старіння організму.

Щоб з’ясувати, як велика кількість парків і лісових посадок впливає на здоров’я людей, міжнародна група дослідників вивчила дані, зібрані за 20 років більш ніж від 900 учасників (середній вік — близько 45 років), які проживають в чотирьох великих американських містах. Вчені оцінювали частку зелених насаджень в місті і велику кількість парків і скверів поруч з місцями проживання учасників, тоді як їх біологічний вік визначали через метилювання ДНК, отриманої зі зразків крові.

Результати показали, що навколишнє середовище впливає на здоров’я людини на молекулярному рівні: чим більше зелених насаджень розташовувалося навколо місць проживання, тим повільніше протікало біологічне старіння і розвивалися вікові хвороби, такі як серцево-судинні захворювання і проблеми з когнітивними функціями. У середньому люди в зелених районах, які проживають менше ніж за п’ять кілометрів від великих зелених насаджень, були на 2,5 роки біологічно молодшими за однолітків з менш зелених районів.

Але не у всіх учасників кількість зелених насаджень навколо будинку корелювала зі швидкістю старіння однаково. Наприклад, у чорношкірих (приблизно третина від усієї вибірки) зв’язок між навколишньою зеленню і швидкістю старіння була виражена слабкіше, ніж у білих, а ось в учасників з неблагополучних районів (приблизно чверть від вибірки), навпаки, вона виявилася більш явною.

Таким чином, велика кількість зелених насаджень уповільнює швидкість біологічного старіння у всіх людей, але раса і соціально-економічний статус можуть впливати на ефективність цього уповільнення, відзначили вчені. Оскільки видимий ефект мало лише тривале проживання в зеленому районі, це доводить важливість правильного дизайну міських кварталів для покращення здоров’я його мешканців.
Категорія: Корисні поради, як гарно виглядати | Переглядів: 1062 | Додав: radymo | Теги: парк, життя, старіння, біологічне | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]