phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

14:23
Діагностувати рак на ранніх стадіях допоможе дихальний тест

 

Дихальний тест допоможе діагностувати рак на ранніх стадіях

Пройшли випробування дихального тесту, який успішно визначає рак стравоходу та шлунку на ранніх стадіях. Тест може стати зручним інструментом первинної діагностики, який підвищить шанси хвоих на ефективне лікування

У Великій Британії у багатоцентровому клінічному дослідженні за участі 335 пацієнтів дихальний тест розрізняв злоякісні та доброякісні пухлини з точністю 85%. Великою перевагою дихального тесту є неінвазивність.

Автори вважають, що він стане в нагоді клініцистам для прийняття рішення, чи потребує пацієнт подальшого обстеження.

У Великій Британії щорічно фіксують 15 тис нових випадків раку шлунку та стравоходу. На ці типи раку припадає 15% всіх смертей від раку в світі. Проблема в тому, що рак стравоходу та шлунку часто виявляють на пізніх стадіях, коли шансів на ефективне лікування вже небагато. Тому дуже важливо виявляти хворобу якомога раніше, коли симптоми ще неспецифічні.

Дихальний тест, на думку розробників, має стати першим етапом обстеження, який покаже, чи потрібні інвазивні дослідження. Рання діагностика надасть пацієнтам більше шансів на ефективне лікування та допоможе зберегти життя.

Зазвичай рак шлунку та стравоходу діагностують при проведенні ендоскопії – інвазивної та вельми неприємної процедури, коли пацієнт ковтає зонд з камерою та джерелом світла на кінці. Ця процедура до того ж недешева, отже її неможливо проводити всім, хто скаржиться на проблеми зі шлунком: печію, біль, важкість, порушення травлення.

Натомість дихальний тест простий та неінвазивний. Він виявляє в повітрі, що видихає людина, летючі сполуки – біологічні маркери раку шлунку та стравоходу (молекули, які виділяє пухлина). Аналіз повітря, що видихнув пацієнт, проводять за допомогою мас-спектрометра.

В дослідженні були зібрані проби 335 пацієнтів, які перебували в британських лікарнях в 2015-2016 рр. З них у 163 осіб було виявлено раз стравоходу або шлунку, а 172 особи мали інші доброякісні захворювання або були здорові.

Автори працюють над вдосконаленням дихального тесту та шукають аналогічні можливості ранньої діагностики інших типів раку.

Категорія: Медичні поради | Переглядів: 638 | Додав: adminA | Теги: рак, дихальний тест, рання стадія | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]