phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

18:54
Для захисту мозку від старіння - кращі продукти
Дослідження, здійснене фахівцями Університету Іллінойсу в США, представили докази того, що деякі продукти можуть захищати мозок від запальних процесів, що сприяють його старінню і розвитку нейродегенеративних розладів, таких як хвороба Альцгеймера.

Дослідники провели експеримент за участю мишей. Тварин розділили на групи, яких тримали на різному кормі. Тести продемонстрували, що гризуни, чий корм містив підвищену кількість харчових волокон, виявляли симптоми зниження запалення в кишечнику. Крім того, було виявлено, що у цих тварин в головному мозку зменшувалася кількість білків, потенційно руйнівних для нейронів.

Харчові волокна удосталь містяться в овочах, фруктах, горіхах, бобових, кашах та хлібі. За словами вчених, їх споживання сприяють зростанню корисної мікрофлори в кишечнику. Зокрема, при цьому активізується виробництво коротколанцюгових жирних кислот і конкретно бутирату.

Автори експерименту встановили, що підвищення кількості бутирату корелює зі збільшенням концентрації протизапальних речовин в організмі, що позитивно позначається у тому числі на стан головного мозку. Під дією бутирату стихає активність генів, пов’язаних із запальними процесами в мікроглії – скупчення імунних клітин в центральній нервовій системі, констатували дослідники. Вони допускають, що аналогічний механізм властивий і людському організму.
Категорія: Кулінарні поради | Переглядів: 425 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]