phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

20:15
Для заспокоєння тривожної дитини - топ-25 фраз

 

Тривожним розладом страждає кожна десята дитина, кажуть психологи. Такі малюки особливо гостро потребують підтримки близьких.

Про те, які слова можуть допомогти дитині впоратися зі стресом і страхом, пише psychologies

1. Що ти відчуваєш? Можеш намалювати це?

Діти часто не можуть висловити свій стан словами. За допомогою фарб або олівців малюк зможе не тільки висловити те, що мучить його, а й поглянути на свою тривогу з боку. Зробити її відчутною і трохи менш страшною.

2. Я люблю тебе. Ти в безпеці

Тривога змушує дитину відчувати себе беззахисною. Ваші слова про те, що їй нема чого боятися, особливо важливі в цій ситуації.

3. Давай уявимо, що ми надуваємо повітряну кульку. Зроби глибокий вдих і дуй, поки я не порахую до п'яти

Один з вірних способів впоратися з тривогою - вирівняти дихання. Але якщо ви запропонуєте дитині зробити глибокий вдих посеред панічної атаки, можете почути у відповідь: "Я не можу". Вам буде легше, якщо ви представите це у формі гри.

4. Я хочу, щоб ти повторив за мною: "Я зможу". Зроби це десять разів

Цей спосіб використовують марафонські бігуни, щоб подолати "стіну" - почуття безсилля, яке виникає після подолання більшої частини дистанції, коли ресурси організму виявляються на межі.

5. Чому ти так думаєш?

Це питання допомагає дитині розкласти темний і лякаючий образ свого занепокоєння на більш прості і ясні деталі. Прийом особливо корисний для старших дітей, які здатні аналізувати свої думки і почуття.

6. Ми разом! Нам ніхто не страшний

Відчуття самотності і відокремленості - потужне джерело тривоги. Покажіть дитині, що в думках ви завжди будете з нею, навіть якщо фізично будете далеко.

7. Якби твої переживання були монстрами (покемонами), як би вони виглядали?

Надаючи переживанням конкретний образ, ми робимо їх більш відчутними. Запропонуйте дитині придумати своєму "монстру-переживанню" історію, поговорити з ним. Подумайте разом над тим, як відлякати його.

8. Давай покладемо твою тривогу на полицю і займемося чимось. Якщо хочеш, потім ми знову візьмемо її

Тривожні діти часто думають, що їх занепокоєння буде з ними весь час. Спроби переконати дитину не думати про свій стан приведуть до зворотного ефекту. Запропонуйте ненадовго відокремити себе від свого переживання, відійти і розглянути його з безпечної відстані. Це дуже дієва методика.

9. Це почуття мине. Давай влаштуємося зручніше і почекаємо

Коли наше тіло знаходиться в зручному положенні, цей стан передається й розуму. Звичайна ковдра може бути прекрасним "заспокійливим".

10. Давай дізнаємося про це побільше

Тривога подібна темному підземеллю, в кожному кутку якого таїться щось страшне. Дайте дитині досліджувати його, але будьте поруч. Задавайте питання, направляйте. Ваша присутність допоможе їй усвідомити на власному досвіді, що "страх має великі очі".

11. Давай порахуємо до десяти

Ця проста техніка допомагає відволіктися від тривожних думок. Запропонуйте дитині порахувати що завгодно - годинники на руках у перехожих, зашторені вікна в будинку навпроти або родимки на руці.

12. Закрий очі. Уяви ...

Візуалізація - потужна техніка, яка використовується спортсменами для зменшення болю і хвилювання. Запропонуйте дитині пройтися чарівним лісом із Володаря кілець, Хогвартсом або космічною станцією. Запитуйте, що бачить малюк, - спонукайте його фантазувати.

13. Засічи дві хвилини і скажи мені, коли вони пройдуть

Концентрація на часі також добре допомагає впоратися з тривогою. Спостерігаючи за рухом секундної стрілки, пісочного годинника або електронного таймера, дитина перестає концентруватися на своїх переживаннях.

14. Мені теж іноді буває страшно/тривожно. Це не дуже весело

Емпатія - найсильніший засіб проти страху і почуття невизначеності. Ви також можете поділитися своїми власними спогадами і переживаннями з дитиною, розповісти, як ви переживали тривогу, як вчилися справлятися з нею.

15. Давай запишемо на цьому листку все хороше, що приходить тобі в голову

Тривога створює "коротке замикання" в областях мозку, відповідальних за логіку. Списки допомагають навести порядок в думках, а позитивні спогади надихають і додають сил.

16. Скажи мені: що найгірше з того, що може трапитися?

Мета цієї вправи - допомогти дитині більш усвідомлено уявити, чого вона боїться і чому. Обговоріть, які можуть бути наслідки. Замість смутно-жахливого образу майбутнього у дитини буде чітке уявлення про те, що трапиться щось неприємне, але що можна буде виправити.

17. Що написано в твоїй "уявній хмарці"?

Якщо ваші діти читають комікси, вони знайомі з білими хмарками, у які художники поміщають слова героїв. Такий незвичайний спосіб міркування допомагає їм відсторонитися від своїх переживань і поспостерігати за своїм станом з безпечної відстані.

18. Давай пограємо в суд - пошукаємо докази, згідно з якими хвилюватися нема чого

За допомогою цієї гри ви пропонуєте дитині самій вибудувати собі захист і відповісти на всі можливі випади "внутрішнього критика".

19. Я тобою вже пишаюся

Знаючи, що її зусилля вже винагороджені, дитина позбавляється від тяжкості перфекціонізму - джерела величезного стресу для більшості тривожних дітей.

20. Давай сходимо на прогулянку

Прогулянка на свіжому повітрі спалює надлишок енергії, підвищує м'язовий тонус і піднімає настрій. Якщо прямо зараз у вас немає часу на неї, запропонуйте дитині пострибати через скакалку, поприсідати або просто потягнутися.

21. Я знаю, це важко

Визнайте, що ситуація серйозна і ваша дитина має повне право переживати. Так ви покажете їй, що поважаєте її почуття.

22. Розкажи мені про це

Промовляння своїх думок і почуттів допоможе малюку розібратися в них і знайти рішення. Вислухайте його уважно, не перебиваючи.

23. Пам'ятаєш, як ти впорався з ..?

Нагадуючи дитині про минулі успіхи, ви зміцнюєте її впевненість у власних силах.

24. Не можу посунути цю важку шафу. Допоможеш мені?

Фізичне зусилля допомагає зняти напругу і випустити емоції.

25. Давай придумаємо інший кінець для цієї історії

У дитини в голові вже склалася історія про те, що буде далі. І цей сценарій змушує нервувати. Прийміть її версію і потім запропонуйте подумати, як ще може закінчитися ця історія.

Нагадаємо, британська родина замість школи навчає дітей у навколосвітній подорожі.

Категорія: Сімейні поради | Переглядів: 1130 | Додав: adminA | Теги: топ-25 фраз, заспокоєння тривожної дитини | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]