phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

12:30
Домовилися про посилення боротьби з тютюнопалінням 180 країн
Під час 10-ї конференції сторін Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну делегати представили дані про прогрес своїх країн. 180 країн домовилися про посилення боротьби з тютюнопалінням. Вони погодили продовження на пʼять років терміну реалізації Глобальної стратегії з прискорення боротьби проти тютюнопаління.

Учасниками конференції стали представники більш ніж 180 країн, чотирьох міжурядових та 18 неурядових організацій. Про це повідомляє МОЗ.

Як зазначають у МОЗ, Глобальна стратегія включає пріоритетні напрями протидії тютюнопалінню та впливу тютюну на здоров’я людей і навколишнє середовище як на глобальному рівні, так і враховуючи підходи для кожної країни-учасниці конвенції.

Боротьба з тютюнопалінням у контексті прагнення до сталого розвитку

Цьогорічна 10-та конференція присвячена обговоренню подальшої боротьби з тютюнопалінням у контексті досягнення Цілей сталого розвитку ООН. 180 країн взяли на себе зобов’язання впроваджувати цю концепцію. Зокрема, обмеження транскордонної реклами та спонсорства тютюнових виробів, захист навколишнього середовища від наслідків вживання тютюну та маркування тютюну.

“Глобальна боротьба з епідемією тютюнопаління на рівні кожної країни вимагає постійного моніторингу та швидкого реагування на виклики, пов’язані як з продажем та рекламою тютюну, так і з регулюванням інноваційних тютюнових продуктів, таких як електронні сигарети й тютюнові вироби для нагрівання, та впливом сигаретного диму на здоров’я людини.

За даними ВООЗ, третьою за значущістю причиною смертності у світі є хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), найбільш уразливі до ХОЗЛ – завзяті курці.

Тому питання контролю продажу, рекламних обмежень, створення сервісів і послуг допомоги курцям в системі охорони здоров’я та законодавчі зміни, які сприятимуть зниженню кількості потенційних курців, — пріоритетні для нашої країни та збігаються з Глобальними цілями.

У межах співпраці з Офісом бюро ВООЗ в Україні та міжнародними партнерами продовжуватимемо посилювати боротьбу з тютюнопалінням задля захисту здоров’я українців”, – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін під час конференції.

Українська делегація також виступила із заявою, в якій, серед іншого, нагадала про рішення COP8, яке стосується боротьби проти тютюну в умовах складних надзвичайних ситуацій.

А саме, коли впровадження РКБТ ВООЗ під час складних надзвичайних ситуацій ускладнюється надзвичайними обставинами та призводить до зростання вживання тютюну та захворювань, пов’язаних із тютюнопалінням попри виконання Глобальних цілей.
Категорія: Цікаві поради | Переглядів: 260 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]