phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

14:48
Два напої, які уповільнюють прогресування хвороби Альцгеймера, медики назвали
Чай містить сполуки катехіни, які можуть сповільнити розвиток хвороби.

Зелений чай та червоне вино містять сполуки, що протидіють хворобі Альцгеймера, зменшуючи пошкодження нервових клітин внаслідок накопичення бета-амілоїдних бляшок. Це також може відкрити нові підходи до профілактики та лікування хвороби Альцгеймера.

Нове дослідження, проведене експертами з Університету Тафтса, оцінило 21 різні ліки, харчові добавки та здорову їжу з потенційними нейропротекторними властивостями на моделі хвороби Альцгеймера, спричиненої герпесвірусом.

Раніше цього року дослідникам з Університету Тафтса вдалося продемонструвати на 3D-моделі живих клітин головного мозку людини, що вірус герпесу призводить до утворення бляшок у головному мозку, пов'язаних із хворобою Альцгеймера.

В даний час команда працює над визначенням способів, які можуть сповільнити прогрес хвороби Альцгеймера. Для цього вони вивчили в лабораторії вплив 21 з'єднання на ріст бета-амілоїдних бляшок, що утворюються в головному мозку при хворобі Альцгеймера.

Серед 21 вивченої сполуки деякі з них виявляли позитивний ефект у моделі хвороби Альцгеймера, спричиненої герпесвірусом. Початковий скринінг спочатку виявив п'ять пов'язаних із дійсно надійною профілактикою бета-амілоїдних бляшок, повідомляє автор дослідження Дана Кернс.

На додаток до катехін та ресвератролу, вони включали куркумін, який міститься в куркумі, метформін, ліки від діабету та активний інгредієнт цитиколін.

"Ми сподівалися знайти сполуки, які нешкідливі та мають певний рівень активності. Нам пощастило, що деякі з них показали досить сильну ефективність", – пояснює Кернс у прес-релізі Університету Тафтса.

Це були молекули в листі зеленого чаю, звані катехінами, і ресвератрол, виявлений, наприклад, у червоному вині та інших продуктах.

З цими складами приблизно через тиждень на моделі практично не було видно бляшок, наголошує автор дослідження. Крім того, зниження утворення бляшок катехінами та ресвератролом було пов'язане з невеликими побічними ефектами або без них.

Однак слід зазначити, що хоча ефекти сполук спостерігалися в лабораторії, вони можуть не обов'язково відповідати ефектам, які зрештою виявляються у людей, сказав Кернс.

Наприклад, є сполуки, які не здатні долати так званий гематоенцефалічний бар'єр, а інші сполуки мають низьку біодоступність, через що вони не можуть легко всмоктуватися в організм або кров.

Однією з переваг ресвератролу та катехінів є те, що вони виявляють деяку активність і можуть бути легко отримані за допомогою харчових добавок або регулярного харчування.

"Природні джерела ресвератролу включають червоне вино, деякі фрукти, такі як виноград, чорниця і журавлина, арахіс, фісташки та какао", - повідомляє експерт.

Хоча ресвератрол і катехіни допомагають запобігти нейродегенерації, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж вносити будь-які істотні зміни до свого раціону самостійно.
Категорія: Народні поради | Переглядів: 45 | Додав: adminA | Теги: медики, хвороба альцгеймера, напої | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]