phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

00:07
Генетикою обумовлено раннє облисіння
У світі науки з’явилось значне відкриття, що стосується проблеми облисіння, або алопеції. Німецькі науковці зробили важливий крок у розумінні цього явища, дослідивши генетичні причини гіпотрихозного симплексу, стану, що передається від батьків до дітей. Їх відкриття було опубліковано в престижному журналі “American Journal of Human Genetics”.

Дослідження вчених з Університетської лікарні Бонна, а також їх колег з інших наукових центрів Німеччини та Швейцарії, зосередилося на аналізі генетичної інформації людей з різних сімей, які страждали на гіпотрихозний симплекс. Цей стан характеризується втратою волосся вже у ранньому дитинстві, незважаючи на його нормальне оволосіння при народженні. Однією з можливих причин такого раннього облисіння може бути мутація в гені APCDD1, що впливає на процес регенерації і ділення клітин.

В ході нового дослідження було виявлено ще один ключовий ген, який відіграє важливу роль у розвитку цього стану. Це ген LSS, який кодує фермент ланостеролсинтазу, необхідний для біосинтезу холестерину. Цей фермент має велике значення для волосяних фолікулів. У нормальному стані LSS розташовується в ендоплазматичному ретикулумі клітин, але при мутаціях цей фермент переміщується за його межі.

Цікавим є той факт, що мутації в гені LSS спостерігалися у всіх учасників дослідження, які стикалися з проблемою випадіння волосся. Вчені підкреслюють, що поки що немає повного розуміння механізму, за яким мутації в цьому гені призводять до облисіння, і наголошують на необхідності подальших досліджень для більш глибокого вивчення цього явища.

Таким чином, ці відкриття відіграють важливу роль у боротьбі з облисінням, відкриваючи нові можливості для розробки ефективних методів лікування і профілактики цього розповсюдженого стану.
Категорія: Цікаві поради | Переглядів: 104 | Додав: radymo | Теги: генетика, облисіння | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]