phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

09:53
Гриби корисні для імунної системи, а також їх споживання гальмує виникнення "запаху старості"

Коли ми говоримо про здорове харчування, часто згадуємо два слова "збалансованість" та "різноманітність". Гриби якраз і вписуються в ці дві рекомендації - це рослинні білки, які і смачні, і можуть доповнювати, і урізноманітнювати здоровий раціон. Окрім цього в них є чимало інших, достоїнств.

Гриби корисні для імунної системи

Гриби цінні для імунної системи, особливо -- для тих, хто страждає на різні види алергій. Так, це не зовсім добре, коли імунна система реагує на пилок або пилюку, але це також означає, що з таким же завзяттям імунна система накидатиметься і на різні види пухлин.

Гриби містять унікальні речовини -- міконутрієнти, які природнім чином зміцнюють наш імунітет, сприяючи виробленню антитіл.

Був проведений цікавий експеримент: дві групи людей харчувалися однаково, лише люди з однієї групи ще додатково з'їдали чашку варених шампіньйонів.

Вже через тиждень в них на 50% збільшився рівень імуноглобулінів IgA, а потім тримався ще тиждень.

Гриби мають протизапальні властивості. Особливо вони виражені в лісових грибах, але навіть звичайні шампіньйони та інші промислові гриби також мають ці властивості, тому гриби бажано вживати регулярно, хоча б раз в тиждень.

Захищають від старіння і хвороб

А ще гриби містять надзвичайно цінну амінокислоту, яка називається ерготіонеїном. Коли ми їмо гриби, ерготіонеїн переноситься спеціальними білками до тих місць в організмі, які найбільше потерпають від оксидантного стресу -- кришталика ока, кісткового мозку, захищаючи їх від руйнування.

Вчені навіть вважають ерготіонеїн цитопротектором, тобто речовиною, яка захищає клітини.
Мезанізм дії ерготіонеїну -- захист ДНК мітохондрій -- найдрібніших утворень в клітині, які виробляють енергію та вільні радикали і страшенно чутливі до ушкоджень (забруднення, тривалий стрес, інтоксикація і тд).

На відміну від всіх антиоксидантів, ерготіонеїн може проникати через мембрану мітохондрій.

Захищають від атеросклерозу, жирового гепатозу (ожиріння печінки) і ожиріння взагалі. Цьому допомагає "грибний цукор" -  трегалоза. Він же допомагає і схуднути, тому гриби -- невід'ємна частина раціону для тих, хто худне. А ще трегалоза сповільнює старіння шкіри, судин та кришталика ока.

Ерготіонеїн є в різних грибах і що важливо, стійкий до нагрівання, на відміну від іншої токсичної речовини, яка при варінні грибів руйнується -- агаритину (а при сушінні - не руйнується, тому попередньо треба сушені гриби замочити та проварити.

Мають антидепресантні властивості

Відбувається це за рахунок сполуки псилоцибіну. Псилоцибін стимулює синтез серотоніну в мозку, а ми знаємо, що баланс серотоніну робить життя щасливішим.

Захищають від "запаху старості"

Досить недавно вчені виявили сполуку, яка з'являється у людей після 40 років і надає специфічного запаху тілу, характерного для старих людей. Ця сполука називається 2ноненаль і ніяким милом чи дезодорантом її так просто не переб'єш. Це пов'язано із зміною мікрофлори шкіри. Так от вживання грибів гальмує цей процес. Тому вживайте гриби.

Як готувати гриби?

Відварюйте і тушкуйте

Можна поєднувати практично з усіма стравами: кашами, овочами, яйцями.

Гриби -- це рослинний білок, який краще засвоюється, якщо гриби максимально подрібнити -- тому добре жуйте або зробіть крем-суп чи грибний паштет.

А ще гриби вкрай низькокалорійні, але містять клітковину, тому добре насичують і незамінні при схудненні.

Тому їжте гриби, збирайте їх і насолоджуйтеся надзвичайною порою року.

Категорія: Медичні поради | Переглядів: 203 | Додав: adminA | Теги: імунна система, гриби, користь | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]