Слідкуйте за нами: rss twitter

Radymo.com - полезные советы на разные темы

Полезные советы, лунный календарь и восточный гороскоп
Головна » 2019 » Червень » 7 » Як діяти, якщо дитина проковтнула сторонній предмет - Супрун радить

Як діяти, якщо дитина проковтнула сторонній предмет - Супрун радить

Інші Сімейні поради на https://radymo.com/

Супрун радить, як діяти, якщо дитина проковтнула сторонній предмет

Деталі від іграшок, монети, булавки, батарейки, сережки чи ланцюжки – це далеко не весь список речей, які на смак «полюбляють» діти. І навіть найвідповідальніші батьки інколи не встигають кліпнути очима, як дитина може проковтнути чи вдихнути якусь дрібничку.

Про це написала виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

«Протягом року в приймальне відділення хірургії НДСЛ Охматдит звертається близько півтисячі дітей зі скаргами на проковтування сторонніх тіл. Кожна четверта дитина – потребує госпіталізації до лікарні», – пише вона.

За її словами, потрапляючи в дихальні шляхи або шлунково-кишковий тракт сторонні предмети можуть нести серйозну загрозу для здоров’я і життя дитини. В зоні ризику діти від 1 до 3 років – вони найчастіше їдять щось зовсім неїстівне. Зафіксовані випадки проковтування булавки у віці 1, 7 та 9 місяців.

«Часто це трапляється внаслідок того, що батьки залишають дитину без нагляду або ж свідомо дозволяють гратися предметами, які містять небезпечні деталі. Збільшенню кількості нещасних випадків також сприяє вільний продаж неякісних чи заборонених для певного віку дітей іграшок. Трапляються випадки, коли старші брати чи сестри під час гри «годують» менших батарейками, монетами, скляними кульками для декору», – вказує медик.

Супрун розповіла, що ковтають діти та чим це небезпечно:

    Кнопкоподібні літієві батарейки.

Вони широко використовуються, як елементи живлення у багатьох предметах побуту та іграшках. Потрапляючи до травного тракту, батарейка за короткий проміжок часу нагрівається до температури понад 100 градусів. Через це з неї витікає електроліт, що призводить до тяжких опіків та виразок слизових оболонок.

    Дитячі конструктори, які часто містять багато маленьких високопотужних магнітів.

У разі проковтування органи (шлунок, кишківник), які знаходяться між магнітами зазнають дії високого тиску – внаслідок притягання магнітів один до одного. Після чого виникає порушення кровопостачання в цій зоні, некроз стінки або кишкова непрохідність. В такому випадку дитина потребуватиме складної операції.

    Популярні сьогодні гідрогелеві кульки, які широко використовуються для інтер’єру, прикрас для рослин.

Коли такі кульки потрапляють у шлунок, вони можуть значно збільшуватися в об’ємі і призводити до кишкової непрохідності. Таку ж небезпеку становлять всі суперпоглинаючі об’єкти, які швидко розбухають у воді.

    Небезпечні також безоари. Це сторонні тіла, що формуються при постійному ковтанні деяких речовин натурального або синтетичного походження, що поступово накопичуються в шлунку.

Безоари можуть формуватися від кількох днів до невизначеного проміжку часу. Вони можуть досягати дуже великих розмірів і заповнювати весь об’єм шлунку. Довгий час це може не виникати жодних симптомів. Зі збільшенням розміру безоару в шлунку, з’являються біль і тяжкість, зниження апетиту, нудота і блювання, втрата ваги.

Великі безоари можуть спричиняти тяжкі ускладнення: кишкову непрохідність, виразкування, перфорації, кровотечі. Щоб їх усунути – потрібне оперативне втручання.

    У дітей частіше бувають трихобезоари, що виникають внаслідок так званого «синдрому Рапунцель». Він проявляється вириванням свого чи, наприклад, маминого волосся та постійним його ковтанням. З часом це волосся накопичується у шлунку.
    Також можуть утворюватися фітобезоари. Вони формуються внаслідок споживання великої кількості хурми та інших продуктів рослинного походження, які містять багато клітковини.
    Піксобезоари виникають в результаті постійного проковтування жувальної гумки або пластиліну.

«Прояви проковтування стороннього тіла у дитини залежать від його розташування. Стороннє тіло в стравоході може викликати слинотечу, біль за грудиною, неможливість ковтнути навіть рідину. В шлунку чи кишківнику – як правило, безсимптомні. При вдиханні стороннього тіла в дихальні шляхи можливе утруднене дихання, кашель. Інколи таких дітей безуспішно довго лікують від бронхіту», – наголосила керівниця МОЗ.

Вона також дала рекомендації, як вберегти дитину від ковтання сторонніх предметів:

    Звертайте увагу на вікові обмеження – не давайте маленьким дітям ті іграшки, які не передбачені для їхнього віку. Іграшки для дітей старшого віку можуть містити дрібні деталі.
    Не залишайте дрібні речі у зоні доступності дитини. Зберігайте гроші в гаманцях, батарейки у шухлядах, а прикраси у шкатулках. Все це не менш важливо, ніж постійно прибирати вдома і ховати від дітей ліки.
    Не використовуйте предмети побуту (пульт від телевізора, годинники, електронні ваги, тощо) для забавки чи відволікання дітей.
    Якщо діти зовсім маленькі, постарайтесь не купувати додому нічого, що має маленькі магніти та іграшки, для роботи яких потрібні маленькі батарейки.
    Якщо маєте кількох дітей, спробуйте пояснити старшим, які предмети небезпечно давати малюкам. Запропонуйте відразу ховати такі речі.

Супрун пояснила, коли батькам необхідно негайно і обов’язково звернутися до лікаря:

    якщо дитина проковтнула батарейку будь-якого розміру
    один чи декілька магнітів
    будь-яке стороннє тіло, яке викликає слинотечу, блювання, неможливість самостійно ковтати,
    будь-яке стороннє тіло, яке має колючу, ріжучу чи гостру будову

«В будь-якому випадку, якщо припускаєте, що дитина проковтнула сторонній предмет, потрібно проконсультуватися з сімейним лікарем для вирішення подальшої тактики», - наголошує чиновниця.

Також вона зазначає, що якщо дитина не має скарг на самопочуття і може розповісти, що саме проковтнула, і це не батарейки, магніти чи гострі предмети – немає потреби звертатися по медичну допомогу. Але в будь-якому випадку варто проконсультуватися з сімейним лікарем чи педіатром.

Проте, якщо з’являються кашель, постійне слиновиділення, проблеми з ковтанням, нудота, біль у грудях, у животі, проблеми з тим, щоб піти в туалет, кров у виділеннях або дитині важко дихати – потрібно терміново звернутися по медичну допомогу.

«Будьте уважні, обираючи іграшки для дитини, ретельно ховайте небезпечні предмети та зберігайте дріб’язок у недоступних місцях», - резюмувала Супрун.

Поширити в соцмережах: Також читайте:
[Цікаві поради]
Совет: Люди - совы и жаворонки
[Кулінарні поради]
Совет: Продукты, съедающие жир
[Цікаві поради]
В Австрии женщинам советуют пореже носить открытую одежду

Переглядів: 170 / Дата: 21.08.2019
Коментарів: 0
Коментарі: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані і перевірені модератором користувачі
[ Реєстрація | Логін ]
загрузка...