phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

11:33
Як науковці пояснюють астрономічне явище - День літнього сонцестояння
У середу, 21 червня, в північній півкулі планети Земля відбувається літнє сонцестояння – це астрономічне явище, яке впливає на тривалість дня та ночі, що пов'язане із коливанням земної осі. Розглянемо як пояснюють літнє сонцестояння науковці та як цей день відзначають у світі.

Погляд з наукової точки зору

Астрономи пояснюють це явище як проходження Сонця через найвищу точку екліптики, яка є найбільш віддаленою від екватора небесної сфери. В цей день у північній півкулі розпочинається астрономічне літо, а у південній – астрономічна зима.

Цього дня наша планета, здійснюючи рух навколо сонця і обертаючись навколо уявної осі, в черговий раз займає по відношенню до сонця таке положення, коли сонячне проміння в північній півкулі прямовисно "падає" на північний тропік і висвітлює дно найглибших колодязів.

Для населення планети літнє сонцестояння означає найдовший день та найкоротшу ніч в році. Після сонцестояння, яке триватиме кілька діб поспіль, ніч поступово ставатиме довшою, а день коротшим, аж поки наприкінці вересня не відбудеться рівнодення, ніч за своєю тривалістю зрівняється , а потім почне переважати над днем.

Як літнє сонцестояння відзначають у світі

Починаючи з 1957 року, день літнього сонцестояння святкують полярники всіх національних експедицій в Антарктиді, саме з цього часу наукова громадськість почала планомірно вивчати південний континент. Традиційно в цей день полярники вирубують в льодах ополонки, в яких купаються найсміливіші учасники експедицій.

День літнього сонцестояння є важливим днем для друїдів, хіпі та членів язичницьких культів в усьому світі. Так, одне з наймасовіших відзначень дня сонцестояння у "дохристиянському" дусі традиційно щороку відбувається поблизу британського Стоунхенджа.

Щороку тисячі паломників збираються біля знаменитої стародавньої пам'ятки − мегалітичного комплексу Стоунхендж, щоб зустріти світанок. Люди підіймають руки до Сонця, медитують, займаються йогою, обіймаються, танцюють та співають, а також надягають різноманітні костюми. Навіть у столиці Лондоні традиційно в цей день багато людей намагаються зустріти світанок. У шотландців своя традиція, пов'язана з Днем літнього сонцестояння. Вони котять із гори обвиті соломою та запалені колеса. Часто при цьому проводяться і ворожіння.

З 2019 року День Сонцестояння увійшов до офіційного святкового календаря ООН.

Цікаві факти

Хоча літнє сонцестояння в деякому сенсі і знаменує початок літа, це не є самий спекотний час у році, а наша Земля не єдина планета, на якій відбувається це, вельми цікаве явище. Наприклад, на Урані, кожен період літнього сонцестояння триває приблизно протягом 42-х років, а сонцестояння на Марсі відбувається відразу через кілька днів після того, як в червні це сталося на Землі.

Багато років тому день літнього сонцестояння мав величезне значення для наших предків, які підпорядковувалися природним циклам. У часи язичників сонце мало божественну владу над усім живим, а літнє сонцестояння означало найвищий розквіт всіх сил природи.

На думку фахівців, на сонцеворот дуже сильно реагує і природа. До цього дня, як правило, всі рослини намагаються досягти максимуму в зростанні, а після літнього сонцестояння вже користуються накопиченими силами.
Категорія: Гороскопи і поради астрологів | Переглядів: 69 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]