phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

14:14
Як захистити кишечник - три надійні способи
В останні роки здоров’я кишечника стає все більш актуальною темою, і на те є вагомі причини.

За останні кілька десятиліть нові дослідження виявили зв’язок між здоров’ям кишечника та імунною системою, настроєм та психічним здоров’ям і припустили, що це може відігравати роль в аутоімунних захворюваннях, шкірних захворюваннях і навіть раку. Іншими словами, ви можете запобігти і вирішити низку фізичних та психічних проблем, просто дбаючи про свій мікробіом.

Дослідження показують, що здоров’я кишечника є одним із найважливіших регуляторів загального стану організму, у тому числі вага, стан шкіри, схильність до алергії, гормональний фон.

Деякі продукти підтримують здоровий, збалансований мікробіом, інші сприяють дисбалансу, пов’язаному із шлунково-кишковими захворюваннями, такими як синдром подразненого кишечника, а також з іншими хронічними станами, такими як ожиріння, астма, коліт, діабет 2 типу та серцево-судинні недуги.

 Експерти рекомендують прислухатися до наступних порад щодо захисту кишечника.

Їжте різноманітну рослинну їжу

У вашому продуктовому візку обов’язково повинні бути овочі, фрукти, цільнозернові продукти, квасоля, горіхи та насіння (льон, гарбузові, кунжут).

В тих, хто їсть рослинні продукти щотижня, популяція кишкових бактерій ширша.

Рослини багаті на клітковину. Вона живить наш кишечник і збільшує кількість добрих мікробів. Якщо мікроби добре харчуються, вони розмножуватимуться, що зміцнює здоров’я нашого кишечника. шлунково-кишкового тракту, створюючи бар’єр та зупиняючи міграцію шкідливих бактерій. А рослини містять різні поживні речовини, пребіотики та поліфеноли, що призводить до більш різноманітного складу кишківника.

Вам потрібні як пребіотики, так і пробіотики

Вживання пробіотиків — один із найкращих способів відновити баланс у кишечнику. Пробіотики мають потужну антимікробну активність, вони покращують функцію кишкової стінки і позитивно впливають на імунні клітини ШКТ.

Найкращий спосіб отримати пробіотики – вживати різні продукти, багаті на ці корисні бактерії, такі як  йогурт, кефір і ферментовані овочі.

Вживайте їх кілька разів на день та з різних джерел для отримання максимальної користі. Але якщо ви не отримуєте достатньої кількості пробіотиків тільки з їжею, дієтологи радять шукати високоякісні пробіотичні добавки. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Сухий йогурт або добавка має складатися з двох найбільш клінічно вивчених типів корисних бактерій – біфідобактерій та лактобактерій. Штуми, що використовуються, мають один з кращих показників виживання в шлунково-кишковому тракті.

Експерти кажуть, що на додаток до пробіотиків ви також повинні віддавати перевагу  пребіотикам . Ці неперетравлювані волокна живлять корисні бактерії в кишечнику.

Мікробіом ферментує пребіотики у жирні кислоти з коротким ланцюгом. Коротколанцюгові жирні кислоти мають потужну протизапальну дію і зміцнюють кишковий бар’єр, перешкоджаючи потраплянню патогенів у кровотік.

Кращими харчовими джерелами пребіотиків є авокадо, часник, цибуля, цибуля-порей та коренеплоди.

Уникайте оброблених харчових продуктів

Перероблені продукти, такі як пластівці з додаванням цукру, печиво і чіпси, зазвичай практично не містять клітковини, особливо коли вони приготовлені з борошна рафінованого, а не з цільного зерна.

Клітковина ж допомагає прохідності та очищенню кишечника. Регулярне випорожнення скорочує час, протягом якого відходи затримуються в товстій кишці. У людей, які страдають на хронічні закрепи, в кишечнику спостерігається більш високий рівень метан-продукуючих бактерій. Метан не тільки уповільнює роботу ШКТ, але й може мігрувати з товстої кишки в тонку і викликаюти стан, відомий як надлишковий бактеріальний ріст у тонкій кишці (СІБР), яке у тяжких випадках може призвести до порушення всмоктування та дефіциту мікронутрієнтів.

СІБР провокує здуття живота та/або підвищену газоутворення, біль у животі (часто на тлі підвищеного газоутворення) – зазвичай локалізуються в навколопупковій ділянці, відчуття «переливання» або бурчання в животі, зниження маси тіла, дефіцит мікро-, макроелементів та вітамінів.
Категорія: Цікаві поради | Переглядів: 270 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]