phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

13:21
Як зберегти печінку здоровою - 4 прості способи, які підтримує наука
  Здорова печінка виконує майже 500 різних функцій в організмі, не рахуючи того, що допомагає йому виробляти життєво важливі білки і виводити токсини. Щоб зберегти її такою, іноді буває досить простих заходів, це підтверджує і наука.

Печінка є головним природним органом детоксикації тіла – вона відповідає за його очищення від продуктів розпаду алкоголю, пестицидів, лікарських компонентів (словом всього того, що може пошкодити клітини організму, посприявши розвитку серйозних захворювань аж до раку).

Найнеприємніше: порушення здоров’я печінки можуть дуже довго протікати безсимптомно. Наприклад, величезна кількість людей в наші дні страждають, не знаючи того, від неалкогольної жирової хвороби печінки, НАЖБП, при якій орган накопичує жир з причин, відмінних від хронічного вживання алкоголю.

На щастя, існують прості способи зберегти печінку здоровою, які підтримує наука. Про них і поговоримо.

Їсти більше овочів, особливо хрестоцвітних. Звичайна капуста, а також кольорова, брюссельська і броколі є потужними джерелами сульфорафанів – антиоксидантів, що включають природні процеси детоксикації печінки від проникаючих в організм хімікатів.

Американським журналом клінічного харчування були опубліковані дані дослідження, що розглядало вплив броколі на рівень хімічних речовин в організмі дорослих жителів Китаю (ця країна відома своїм найсильнішим забрудненням повітря). Вживання чашки овоча протягом 10 днів допомогло очистити їх організм від бензолу на 63% більше в порівнянні з тими, хто його не їв. Вчені зробили висновок: компонент броколі сульфорафан підвищує рівень ферментів, необхідних печінці для усунення забруднень.

 Регулярно вживати цільне зерно. Згідно з науковими даними дорослі люди із зайвою вагою, що вживають п’ять порцій цільного зерна в день, демонструють через три місяці такий же профіль ферментів печінки, який спостерігається у здорових молодих, худих людей.

“Природні фітохімічні речовини цільних зерен допомагають організму інтенсивніше позбавлятися від шкідливого жиру в печінці”, – цей висновок вчених був опублікований в Journal of Nutrition.

Пити каву. Надлишок жиру в печінці викликає запалення, яке знижує її функцію, що є передумовою для розвитку серйозних захворювань. Огляд, опублікований в Clinical Nutrition, показав: вживання 3 чашок кави в день знижує ризик виникнення НАЖБП.

“Поліфеноли кави мають протизапальну, антиоксидантну дію, яка допомагає зменшити жирові відкладення і запалення», – заявила викладач медицини в Гарвардській медичній школі доктор медичних наук Трейсі Саймон.

Більше рухатися. Печінка – це не м’яз, але фізична активність ефективно допомагає зберегти печінку здоровою, зменшуючи в ній жир і захищаючи від запалення. і жиру печінки.

Рух покращує в організмі контроль рівнів інсуліну і цукру в крові, чий високий вміст може пошкоджувати печінку. Люди з регулярною фізичною активністю на 60% рідше вмирають від наслідків хвороб печінки, ніж малорухливі. Навіть три години неспішної прогулянки щотижня можуть зробити орган більш здоровим.
 
Категорія: Корисні поради, як гарно виглядати | Переглядів: 292 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]