phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

00:27
Які віруси можуть передаватися від тварин до людини лікарі з'ясували
вірус Вчені з Університету Глазго за допомогою машинного навчання розробили моделі, які б потенційно могли ідентифікувати віруси тварин, здатних інфікувати людей. Крім того може класифікувати ризики, які ці віруси є для людини. Так, модель аналізує геноми вірусів.

Розробка перевершила моделі, що базуються на філогенетичній спорідненості конкретних вірусів з іншими вірусами. За словами дослідників, модель могла передбачити коронавірус як штам коронавірусу високого ризику, якби існувала на момент початку пандемії.

Аналіз моделі показує, що у геномах вірусів може бути загальні риси, які роблять віруси преадаптивними для зараження людей.

Згідно з дослідженням, зараз важко визначити, які віруси тварин можуть потенційно заразити людей вірусами. Дослідження показало, що оцінка зоонозного ризику на основі геному може запропонувати швидкий та недорогий спосіб забезпечити епідеміологічний нагляд за вірусами.

"Чим більше вірусів буде охарактеризовано, тим ефективнішими стануть наші моделі машинного навчання для виявлення рідкісних вірусів, за якими слід уважно стежити та приділяти пріоритетну увагу при розробці превентивної вакцини", – зазначили вчені.
Категорія: Медичні поради | Переглядів: 90 | Додав: radymo | Теги: людина, тварина, Вірус | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]