phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

00:18
Кардинальні зміни в мозку викликає вагітність
вагітність Згідно з новим дослідженням, вагітність призводить до вражаючих змін у мозку, включаючи зміни сірої речовини та областей, пов’язаних із самосприйняттям. Отримані дані свідчать про те, що ці неврологічні зміни сприяють тому, що між матір’ю і дитиною встановлюється зв’язок. А також вони відіграють певну роль у зміні ідентичності, яку відчувають багато жінок, стаючи матерями.

Все це “дає адаптивні переваги для гестаційної та материнської поведінки жінок, а також встановлення стосунків між ними та дитиною”, пишуть дослідники з Медичного центру Амстердамського університету.

Вчені спостерігали за 80 голландськими жінками, які не були вагітні і раніше не народжували. Під час дослідження 40 жінок завагітніли. Всім сканували мозок на початку експерименту, протягом вагітності, після пологів і через рік після.

Дослідники виявили, що вагітні жінки втратили частину сірої речовини після пологів. Раніше таке вже спостерігали в італійських матерів. За словами вчених, повторення результатів їх попереднього дослідження доводить надійність результатів. Як підкреслюють вчені, втрата сірої речовини не обов’язкова шкідлива. Це скоріше “тонка настройка” мозку, яка необхідна при догляді за новонародженим. Цікаво, що втрата сірої речовини була пов’язана з так званою «гніздовою поведінкою», яка корисна для підготовки до народження дитини — наприклад, при організації будинку.

вагітність зміна мозок

збільшення внутрішньомережевого підключення DMN у жінок, які завагітніли під час дослідження, накладене на осьові зрізи. Джерело: Nature Communications

Дослідження також показало, що у жінок, які завагітніли, відбулися зміни в системі мозку, відомій як мережа пасивного режиму роботи (англ. default mode network, DMN). Ця нервова мережа взаємодіючих ділянок головного мозку активна в стані, коли людина не зайнята виконанням будь-якої задачі, пов’язаної із зовнішнім світом, а, навпаки, не діє, відпочиває, марить наяву або занурена у себе. Вважається, що вона бере участь у саморефлексії та автобіографічній пам’яті, а також у соціальних процесах, таких як емпатія.

Виявилося, що жінки зі значними змінами в мережі режиму за замовчуванням повідомили, що відчувають більший зв’язок з немовлям і отримують більше задоволення від взаємодії з ним, ніж інші жінки. Також матері зі зміненою DMN повідомляли, що відчували менше образи або гніву стосовно дитини. А такі емоції часто виникають у втомлених після пологів і безсонних ночей жінок.

Однак вчені не можуть виключити можливість того, що інші фактори, не виміряні в дослідженні, включаючи фізичні вправи, харчування та генетичні маркери, пов’язані з цими змінами мозку. Вони закликали до подальших, більш масштабних досліджень для вивчення цих факторів.
Категорія: Поради батькам | Переглядів: 51 | Додав: radymo | Теги: Зміна, мозок, вагітність | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]