phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

14:04
Ким працювати і скільки платять - найбільш затребувані професії України в 2023
Найбільш затребувані професії 2023 в основному пов'язані зі сферою IT і з відновленням від наслідків війни.

2023 рік, як і попередній, став одним з найважчих років для економіки України. Дуже багато українців втратили роботу через закриття підприємств або вимушений переїзд в інші регіони. Проте деякі професії залишаються затребуваними, а деякі будуть дуже актуальними в післявоєнний час, коли ми будемо відбудовувати Україну.

Названо професії, яким українцям можна навчатися вже зараз, щоб бути затребуваними фахівцями.

Айтішники

Робота в сфері IT завжди була і досі є однією з найбільш високооплачуваних в Україні. В останні роки в Україні відкрилося багато компаній, які готові брати на роботу програмістів навіть без профільної освіти і без досвіду роботи. Також айтішники можуть знайти віддалену роботу у іноземних замовників.

Однак бажаючим працювати в сфері IT доведеться зіткнутися з величезною конкуренцією. Будьте готові до того, що на одну вакансію разом з вами будуть претендувати десятки кандидатів, і вам доведеться виділятися серед інших своїми знаннями.

Найбільш затребуваними в сфері IT в даний час вважаються такі вміння:
  •     Data Analyst;
  •     Cloud Architect;
  •     Cybersecurity Analyst;
  •     DevOps Engineer;
  •     Site Reliability Engineer (SRE);
  •     Back-End Developer;
  •     UI/UX-дизайн;
  •     Project Manager.
Зарплата у цій сфері може бути найрізноманітнішою і найбільше залежить від стажу. Програмісти-початківці можуть отримувати від 500 до 1000 доларів на місяць, досвідчені - понад 3000 доларів.

Фахівці зі штучного інтелекту

В останні роки штучний інтелект розвивається величезними темпами, а також поступово проникає в усі сфери життя. Цілком ймовірно, що протягом декількох років людство буде використовувати ШІ повсюдно, і фахівці в цій сфері ніколи не залишаться без роботи. Але бажаючим освоїти цю професію варто приготуватися багато і швидко вчитися, а також добре знати англійську мову і математику.

Середню зарплату у сфері машинного інтелекту назвати важко, адже професія з'явилася не так давно. Імовірно, такі фахівці будуть заробляти не менше за програмістів.

Лікарі

Попит на лікарів зростає вже зараз - багато українців стали частіше хворіти, у багатьох посилилися хронічні захворювання і почалися проблеми з серцем через постійний стрес. Також медична допомога постійно потрібна українським військовим.

Такі професії, як хірурги, медсестри, кардіологи і реаніматологи, особливо з досвідом роботи, будуть потрібні і до закінчення війни, і в післявоєнний час. Тому вступати до медичного вузу можна вже зараз. Їхня зарплата, ймовірно, також зросте.

Психологи і психотерапевти

З усіх медичних спеціальностей психологи і психотерапевти в Україні будуть особливо затребуваними, адже практично всі українці пережили жахливий стрес через війну і не можуть впоратися з ним самостійно. Також тривала психотерапія знадобиться всім військовослужбовцям ЗСУ та їхнім родичам. У післявоєнній Україні у психотерапевтів буде багато роботи.

Зарплата у цій сфері може становити приблизно 14-25 тисяч гривень, хоча досвідчені фахівці можуть отримувати набагато більше.

SMM-спеціалісти

SMM-менеджери ведуть корпоративні сторінки компанії, залучають нових покупців і інвесторів, розробляють стратегію розвитку проекту і працюють на поліпшення його іміджу. На сайтах для пошуку роботи вакансії пов'язані з SMM одні з найчисленніших, адже зараз навіть найменший бізнес обов'язково має сторінки в соцмережах. Для роботи в цій сфері потрібні креативність, товариськість і вміння розбиратися в останніх трендах SMM.

Зарплата SMM-спеціаліста може варіюватися від 12000 до 30000 гривень на місяць залежно від кваліфікації працівника та кількості обов'язків.

Будівельник

Серед "робочих" професій найбільш затребуваними в Україні, ймовірно, будуть інженери, проектувальники, маляри, штукатури, будівельники доріг і мостів, фахівці з ремонтних робіт.

В Україні дуже багато пошкоджених і зруйнованих будівель, а в деяких населених пунктах не залишилося жодного цілого будинку. На відновлення інфраструктури знадобиться не один рік, тому у будівельників завжди буде робота.

Енергетика

Фахівці в сфері енергетики до закінчення війни і в післявоєнний час також не залишаться без роботи. Ні для кого не секрет, що енергетична інфраструктура України дуже постраждала від обстрілів країни-агресора рф, і її відновлення займе не один рік. Щоб стати енергетиком, потрібно отримати профільну вищу освіту.

Зарплата енергетика в середньому становить 18000 гривень на місяць в Україні і 21000 гривень в Києві.

Безробіття в Україні

У Державній службі зайнятості близько 215 тисяч українців зареєстровані як безробітні. Однак за даними Міністерства економіки, фактично безробітних в Україні набагато більше - близько 2,6 мільйонів в Україні не мають роботи. При цьому це число не враховує переселенців за кордоном, які не змогли влаштуватися на роботу.

Українці, які стоять на обліку в центрі зайнятості, можуть бути залучені на роботу в "Армію відновлення", де будуть задіяні до суспільно корисних робіт. Таким людям платитимуть не менше 6700 гривень на місяць.
Категорія: Поради щодо працевлаштування | Переглядів: 41 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]