phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

00:15
Коли корисно для здоров'я йти на пенсію з'ясували вчені
Виявилося, що для збереження довголіття і ясного розуму в старості має значення, коли людина перестала працювати і пішла на заслужений відпочинок.

Вчені з Упсальського університету (Швеція) вирішили з’ясувати, наскільки той вік, коли людина виходить на пенсію, може вплинути на її довголіття.

За результатами їх дослідження виявилося, що серед тих літніх людей, хто припиняє працювати пізніше, менше страждають хворобою Альцгеймера. Однак, важливу роль також відіграє раціон.

Відомо, що в дослідженні взяли участь 500 70-річних чоловіків і жінок. Респондентам вчені запропонували анкету, в якій вони повинні були відповісти на питання, які стосуються їх способу життя, захворювань і харчування.

Після того, як літні люди закінчили з анкетами, їх розділили на три групи. Але зробили це невипадковим чином, а в залежності від раціону. Таким чином фахівці особливо виділили людей, які вважають за краще білкове харчування, а вуглеводи їдять мало. Такий раціон прийнято відносити до середземноморського типу раціону.

Примітно, що через 12 років автори дослідження знову обстежили своїх підопічних, яким вже стало за 80 років.

Виявилося, що у 79 осіб розвинулася деменція, 48 пенсіонерів страждали хворобою Альцгеймера. А ще 105 пацієнтів скаржилися на погану пам’ять, проблеми з когнітивними функціями, труднощами з промовою.

Примітно, що у тих людей, які були з групи середземноморської дієти проблем з пам’яттю і мовою, а також деменція і Альцгеймера спостерігалися рідше. За даними авторів дослідження, такий тип раціону дозволив знизити на 70 відсотків ризик вікових проблем, перерахованих раніше.

Один з авторів дослідження Еріка Ульссон пояснила, що харчування бобовими, фруктами, рибою, овочами і цільнозерновими продуктами дозволило загальмувати руйнування когнітивних функцій.

– У своєму дослідженні ми також відзначили ще одну важливу річ. Виявилося, що літні люди, які вели активний спосіб життя, зберегли соціальні зв’язки і мали улюблені заняття менше однолітків страждали від старечих захворювань. Особливо виділялися ті, хто продовжив працювати після пенсії. Улюблена справа допомогла цим людям підтримувати ясність розуму і достатній рівень пам’яті. Найкраще справлялися із завданнями ті, хто продовжив працювати і в 80 років, – зазначає Еріка Ульссон.
Категорія: Поради щодо працевлаштування | Переглядів: 301 | Додав: radymo | Теги: пенсія, здоров'я, користь, вік | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]