phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

00:28
Навіть шматочок шоколаду в тиждень захищає серце та судини
Дослідники з клініки Мейо, клівлендської клініки і Бейлорського коледжу медицини (США) опублікували наукову працю, яка буде по серцю багатьом. Оскільки мова йде про черговий доказ користі одного з найпопулярніших на Землі ласощів — шоколаду.

Вчені проаналізували шість великих досліджень, проведених у світі за останні п’ятдесят років. Їх учасниками стали 336 289 осіб із США, Швеції та Австралії. Метою всіх спостережень був зв’язок між вживанням шоколаду і ризиком розвитку ішемічної хвороби серця (ІХС). Саме це захворювання в більшості випадків стає причиною інфарктів, оскільки при ІХС звужується просвіт коронарних артерій, що живлять серце насиченою киснем кров’ю.

Автори наукової роботи дійшли висновку: вживання шоколаду не менше одного разу на тиждень має кардіозахисний ефект. Тих, хто не відмовляв собі в такому задоволенні, при інших рівних ішемічна хвороба серця наздоганяла рідше. Ризик її розвитку був як мінімум на 8% нижче, йдеться в дослідженні.

Вчені відзначають, що, по всій видимості, головну користь для судин і серця приносять такі інгредієнти шоколаду, як флавоноїди, поліфеноли, стеаринова кислота і метилксантини. Флавоноїди, зокрема, епікатехін, катехін і проціанідіни зменшують агрегацію тромбоцитів (завдяки цьому знижується ризик утворення тромбів) і в цілому покращують стан ендотелію, тобто внутрішньої оболонки кровоносних судин. Інші компоненти також гальмують розвиток запалення і сприяють підвищенню рівня ліпопротеїнів високої щільності («хорошого» холестерину).

У науковій роботі обмовляється, що поки немає точних даних, скільки саме шоколаду потрібно з’їдати для підтримки здоров’я серця і судин. Автори нагадують, що слід звертати увагу на калорійність, вміст цукру і жиру в шоколадних плитках, а також на стан здоров’я і параметри самого споживача: вік, зайва вага, супутні хронічні захворювання, зокрема цукровий діабет. Словом, кожному бажано індивідуально порадитися зі своїм лікуючим лікарем. Швидше за все, найбільш безпечний варіант – це вживання темного шоколаду з мінімальним вмістом цукру раз на тиждень, укладають дослідники.
Категорія: Цікаві поради | Переглядів: 419 | Додав: radymo | Теги: судини, шматочок, захист, серце, шоколад | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]