phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

13:49
Не любить щитовидка такі 5 продуктів
Щитовидна залоза відіграє важливу роль у регуляції метаболізму, виробляючи гормони, які впливають на безліч функцій в організмі. Порушення роботи цієї залози можуть призвести до різних захворювань, таких як гіпотиреоз (низька активність залози) або гіпертиреоз (висока активність). У таких випадках важливо стежити за харчуванням та уникати продуктів, які можуть негативно впливати на роботу щитовидки. У цій статті ми в InfoRoom розглянемо 5 продуктів, які не люблять щитовидки.

Соєві продукти: Соєві продукти, такі як тофу, соєве молоко та соєві боби, містять речовину під назвою ізофлавони, які можуть заважати нормальній роботі щитовидної залози. Ізофлавони можуть уповільнити поглинання йоду, що важливо для виробництва гормонів щитовидної залози. Людям із проблемами щитовидної залози рекомендується обмежувати споживання соєвих продуктів.
   
Грейпфрути
та інші цитрусові фрукти: Грейпфрути можуть впливати на метаболізм деяких ліків, що використовуються для лікування захворювань щитовидної залози. Вони містять сполуку, відому як фуранокумарини, яка може збільшити рівень ліків у крові та викликати надлишок щитовидних гормонів. Людям, які приймають медикаменти для щитовидної залози, слід консультуватися з лікарем щодо вживання грейпфрутів.
  
Грецькі горіхи
багаті на селен, який важливий для здоров’я щитовидної залози. Однак надто велика кількість селену може бути шкідливою. Вживання надмірної кількості селену може спричинити порушення роботи щитовидної залози. Важливо дотримуватися помірності при вживанні волоських горіхів та інших продуктів, багатих на селен.

Капуста та броколі: Ці овочі, а також інші хрестоцвіті овочі, такі як цвітна капуста, містять глюкозинолати, які можуть заважати засвоєнню йоду щитовидною залозою. Це може призвести до зниження функції щитовидної залози у людей із порушеннями її роботи. Однак це не означає, що ці овочі повинні бути виключені з раціону повністю, але їхнє вживання слід контролювати.
   
Фастфуд
: Продукти фастфуду містять штучні добавки та консерванти, які можуть негативно впливати на здоров’я щитовидної залози. Крім того, вони багаті на цукор і насичені жири, що не сприяє здоровому способу життя і може призвести до зайвої ваги, що також може впливати на роботу щитовидної залози.

Важливо розуміти, що реакція організму на ці продукти може бути індивідуальною і вплив на щитовидну залозу може відрізнятися у різних людей. Якщо у вас є проблеми із щитовидною залозою, рекомендується проконсультуватися з лікарем або ендокринологом, щоб розробити відповідний план харчування.
 
Категорія: Кулінарні поради | Переглядів: 646 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]