phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

00:21
Небезпечні патогени ховаються у вологих приміщеннях
гаряче водопостачання Добре відрегульована система гарячого водопостачання може запобігти поширенню хвороботворних мікроорганізмів, що передаються через воду, включно з появою проблеми інфекційних захворювань від "супербактерій", які можуть бути стійкими до більшості антибіотиків. Проте експерти попереджають, що деякі методи очищення питної води можуть бути неефективними проти деяких патогенних мікроорганізмів, що передаються через воду, які становлять загрозу для людей з ослабленим імунітетом, а такі пристрої, як крани та душові лійки, можуть створити притулок для росту цих мікроорганізмів.

Люди похилого віку, новонароджені та особи з ослабленою імунною системою особливо вразливі до інфекцій, що передаються через воду. Зростає кількість людей, які можуть бути більш схильні до ризику зараження "опортуністичними патогенними мікроорганізмами" (OПМ).

Пацієнтам з ослабленим імунітетом, які отримують медичне обслуговування вдома або після хірургічного лікування, рекомендовано регулярно міняти крани та вихідні фільтри, перевіряти технічне обслуговування системи гарячого водопостачання (тепло та тиск) та ефективне очищення душових кранів і змішувачів.

Охорона здоров’я вдома з’явилася як альтернатива тривалим стаціонарним перебуванням у лікарні, особливо через пандемію COVID-19, щоб зменшити навантаження на систему охорони здоров’я та підтримати тих, хто має потенційні довгострокові респіраторні побічні ефекти.

"Ці заходи можуть допомогти зменшити ризик інфекцій, що передаються через воду, під час догляду вдома разом із якісною обробкою водопровідної води для забезпечення безпечною питною водою", — каже провідний дослідник Клер Хейворд з Науково-технічного коледжу Університету Фліндерса.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Current Opinion in Infectious Diseases, проведене експертами з охорони навколишнього середовища з Університету Фліндерса, виявило докази того, що лікарняна вода є джерелом потенційної інфекції та навіть мікроорганізмів, стійких до антимікробних препаратів і множинних лікарських засобів.

"Біоплівки, що утворюються на кранах, душових кабінах, дренажах та інших виходах, створюють ідеальну нішу для утримання цих небезпечних стійких до антибіотиків патогенів, які походять із водопровідної води або мікробіоти людини від миття забруднених рук", — каже пані Гейворд.

Інфекції, такі як Legionella pneumophila, Pseudomonas aeruginosa та Mycobacterium avium, є групою патогенів, що передаються через воду, яким поступово приділяється підвищена увага громадської охорони здоров’я в рекомендаціях щодо інфекційного контролю.

"Однак питна вода як джерело інфекцій, пов’язаних із наданням медичної допомоги, продовжує залишатися поза увагою або недооцінюватися під час цього моніторингу", — каже пані Гейворд.

Патогени ОПМ, що передаються через воду, можуть бути стійкими до дезінфікуючих засобів і зберігатися в притулках з низьким вмістом поживних речовин, а потім утворювати біоплівки, здатні підтримувати інші клінічно значущі патогени, такі як Staphylococcus aureus, Enterobacteriaceae, Klebsiella pneumoniae, Escherichia coli.

Коли ці біоплівки з’являються на поверхнях сантехніки, з’являється багато шляхів зараження та передачі. Конструкція випускних пристроїв, що призводять до розбризкування та утворення аерозолів води, також може збільшити ризик забруднення прилеглих територій.

"Зростання кількості цих стійких патогенів було визначено Всесвітньою організацією охорони здоров’я як одну з найбільш серйозних загроз глобальному громадському здоров’ю", — каже співавтор дослідження, експерт з мікробіології Університету Фліндерса, професор Мелісса Браун.
Категорія: Сімейні поради | Переглядів: 101 | Додав: radymo | Теги: небезпечні патогени, приміщення, вологе | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]